Planet Napush(t)eni Last active: Never
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favourites  
 Pages:  1  2
Author: Subject: Nezaboravni koncerti
misko
Apocalipso

Registered: 20-11-2005
Member Is Offline

Mood: sretno :heheda:

[*] posted on 30-1-2006 at 23:21 Reply With Quote

aaaaa zar ne znate ko je Zerina Cokoja?
View User's Profile View All Posts By User U2U Member
misko
Apocalipso

Member Is Offline

[*] posted on 30-1-2006 at 23:21 Reply With Quote

mozda se culi za Radojku Sverko
Alisa
iz dalekog kraja

Registered: 13-12-2005
Member Is Offline

Mood: :singing:

[*] posted on 30-1-2006 at 23:24 Reply With Quote

Quote:
Originalno postavio/la misko
aaaaa zar ne znate ko je Zerina Cokoja?

Znam ja .....prije rata je bila jako popularna u bivsoj Jugoslaviji.....
misko
Apocalipso

Member Is Offline

[*] posted on 30-1-2006 at 23:28 Reply With Quote

bravo pitice
eto ja sam bio konobar kad je ona pjevala
bilo je to za stranku omladine ja mislim
eye4eye
otrov za zene

Registered: 15-11-2005
Member Is Offline

Mood: :vraglola:

[*] posted on 9-6-2006 at 06:55 Reply With Quote
jedan buduci nezaboravni

3.7. u b. luci koncert grupe Basdans koji sviraju nakon punih 20 godina. koncert je na trgu ispred boske, a gosti su Dinar, Irena i Radio. sve redom legende, pa ko voli - nek izvoli!:music-smiley-005:

http://www.kodzlaje.com/images/webmaster/eyes%20dole.gif
View User's Profile E-Mail User Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
vlada
Stara kuka

Registered: 26-12-2005
Member Is Offline

Mood: Bez raspoloĹženja

[*] posted on 9-6-2006 at 10:04 Reply With Quote

Quote:
Originally posted by eye4eye
3.7. u b. luci koncert grupe Basdans koji sviraju nakon punih 20 godina. koncert je na trgu ispred boske, a gosti su Dinar, Irena i Radio. sve redom legende, pa ko voli - nek izvoli!:music-smiley-005:
ja cu definitivno tamo. Vidimo se raja...:love-u::love-u::love-u::hors::hors:
Stuka
sleep now in the fire

Registered: 1-10-2006
Member Is Offline

Mood: Budan, a volio bih spavat :zjev:

[*] posted on 3-10-2006 at 05:54 Reply With Quote

niko kao Metallica uzivo - pogledaj video Cunning Stunts ako ne vjerujete...
drugi bi bio Ibro Tamburica i Emir Oluja ali samo ispred starog hotela ili eventualno Expresa!
Zlaja, kenjam li puno?:grinning-smiley-045:

"It's not about the size of the dog in the fight, it's about the size of the fight in the dog."
smotani
Junior
**

Registered: 28-3-2006
Member Is Offline

Mood: Bez raspoloĹženja

[*] posted on 1-7-2008 at 02:09 Reply With Quote

maloprije stigoh s koncerta helmeta u pauku. 00,45.
koncert mi je baš pasao, dobio sam što sam tražio. pijan san taman. i iznebuha sam se sjetio fore, jarana iz srednje. pari mi se zato što maideni sviraju u splitu. a neko je to spomemuo veceras. dok mi se glava ne zamanta, možda stignem ispričati priču o fori i maidenima.
fora je bio iz kamičana. kažem bio zato što više nije.
iskopalo ga iz masovne grobnice prije godinu, dvije.
kamičani su blizu kozarca, kozarac je kod prijedora.
u kozarcu bjese puno metalaca, ali fora je bio roker.
bio je faca, mogo je popit i jedini u razredu je bio na koncertu atomskog skloništa u dvorani mladost na kojem je pjevao sergio blazevic, par mjeseci prije no što je umro od raka. ja sam bio metalac, smatrao sam svojim velikim uspjehom što je fora volio slušat višeminutni solo pjesme master of puppets od metallice.
dosta za uvod, da ne zabrazdim previse, natrag na foru i maidene. elem, haman 22 years ago. septembar 1986. početak školske godine. 3. razred srednje.
fora i švraka druga klupa do vrata. puškar i ja iza njih. iza nas nitko. gimnazija. pola razreda uči njemački, pola ruski. fora i ja njemački. vazda se rado sjetim bahrinog: 'ich habe meine verien in kozarusa verbringen'.
kaze nasa lula, tako smo zvali ljiljanu nikolić, da bi trebali nabaviti knjige za njemački iz zagreba, deutche in beruf. sinula mi ideja: 'profesorice, bas smo fora i ja mislili u zagreb na koncert, pa bi mogli usput knjige donijeti'. i pamtim danas svaki detalj toga dana,nijedan od stotina koncerata koji su sljedili nakon ovog ne pamtim niti približno. pobjegli smo sa zadnjeg sata da stignemo na vlak za novsku. bauljali smo po novskoj, ispijali pivo s tamošnjim metalcima čekajući vlak za zagreb. dužnost prije svega, po dolasku u zagreb prvo po njemačke knjige u massarykovu, a zatim smo ih vispreno
pohranili u garderobu na glavnom kolodvoru.
nakon toga samo smo slijedili kolone čupavaca do doma sportova. bio mi je to prvi veliki koncert i danas se smijem kako smo fascinirani sjedili na tribinama i gledali tzv. scensko-glazbeni spektakl.
slina mi je došla na usta, morao sam otići do frižidera po mortadelu i abc sir.
mogao bih još pričati o koncertu, aber umor me polako svladava. možda samo stignem ispričati 2 detalja nakon koncerta. noć smo proveli na podu čekaonice glavnog kolodvora. svako malo je uletila murija i tukla ove što su zaspali. sjećam se super ekipe iz makedonije i lika iz perkovića koji je non stop trabunjao kako je gladan jerbo
je u zadnja 3 dana samo jedan keks pojeo.
i na kraju ništa nije bili trijumfalnije no što je bio naš povratak u prijedor. banuli smo profesoru čehajiću na po sata srpskohrvatskogu u 9 izjutra. pita on nas: 'odakle vi momci, da niste s pijace'.
'nije profesore, išli smo u zagreb kupiti knjige za njemački' - kaže moj fora, dok ja vadim knjige i djelim po razredu. utvaram si da smo bili glavne face u gimnaziji do smo bezbroj puta ponavljali kako je edija napuhalo i kako je bruce otpjevao 2 minutes to midnight.
eh, fora jarane moj, laka ti zemlja. a meni krevet.
eye4eye
otrov za zene

Member Is Offline

[*] posted on 1-7-2008 at 07:09 Reply With Quote

:amen:

View User's Profile E-Mail User Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
smonny
cvrcnuta

Registered: 17-11-2005
Member Is Offline

Mood: izvidjacko :trazi:

[*] posted on 1-7-2008 at 09:09 Reply With Quote

Quote:
Originally posted by smotani
eh, fora jarane moj, laka ti zemlja. a meni krevet.

:huh:

http://www.kodzlaje.com/images/razno/rslike/proudtobebosnian.gif
eye4eye
otrov za zene

Member Is Offline

[*] posted on 16-5-2010 at 20:37 Reply With Quote
Metallica sletjela, sve je spremno za spektakl

http://www.boston.com/ae/music/blog/metallica%201.jpg

Večeras će na zagrebačkom Hipodromu najpoznatiji heavy metal bend nastupiti prvi put u Hrvatskoj.

U sklopu turneje 'World Magnetic Tour', Metallica večeras stiže na zagrebački Hipodrom kako bi pokazala što zna pred 30 tisuća obožavatelja. Unatoč lošem vremenu, dobra dvosatna rock tutnjava neće izostati, a koncert bi trebao biti jedan od onih 'povijesnih'.

Za sve posjetitelje koncerta osiguran je i besplatan prijevoz gradskim autobusima do Hipodroma. Besplatni parking za osobne automobile bit će iza Inine zgrade.

Posjetitelji će moći od 17 sati ući na hipodrom. Za sve one koji se ne uspiju probiti do pozornice duge 24 metra biti će postavljen isto toliko velik videozid. Konstrukcija cijele pozornice biti će čak 58 metara. Ulaz na koncert biti će iz smjera Bundeka.

Najavljene predgrupe su High on Fire iz SAD-a, te danski Volbeat.

eye4eye
otrov za zene

Member Is Offline

[*] posted on 17-5-2010 at 07:25 Reply With Quote
Koncertni trijumf Metallice i publike u nemogućim uvjetima

http://image.dnevnik.hr/media/images///600xX/May2010//60324299.jpg

Da su padale sjekire, 30.000 posjetitelja bi vjerojatno jednako uživalo na koncertu giganta heavy metal scene.

Metallica na hipodromu

'Kako je moguće da Metallica postoji već 29 godina i da je tek sada po prvi put u Hrvatskoj?', pitali su se na glas James Hetfield i Lars Ulrich pred trideset tisuća promrzlih i pokislih obožavatelja na Zagrebačkom hipodromu. Predugo bi trajao odgovor na to pitanje jer bi se moralo proći kroz našu specifičnu kompliciranu društveno povijesnu situaciju, pa će isti izostati i ovdje. Najbolje se okrenuti budućnosti i vjerovati da se na idući susret neće trebati predugo čekati.

Uglavnom epski koncert koji se na ovim prostorima čekao najmanje dvadeset godina definitivno neće zaboraviti nitko tko ga je pohodio. Prije svega još se nije dogodilo niti jednom domaćem open air happeningu u povijesti da mu vrijeme toliko nije išlo na ruku. Kiša je bez prestanka dva dana natapala tlo, a nije prestala padati niti jednog trenutka tijekom nastupa, kako Metallice, tako i predgrupa.

Blato na hipodromu, nije bilo do koljena, ali je bilo do članaka. Žitko, ljepljivo i sklisko. Mnogi su se opružili svom dužinom u njemu, računajući tu i uranjanje lica, a autor ovih redaka je vidio jednu djevojku kojoj je u blatu ostala tenisica,dok ju je pokušavala ponovno obuti skakutajući na jednoj nozi.

No raspoloženje je bilo na visini i većina je bila u filmu 'ništa mi neće ovaj dan pokvarit'', jer Metallica je bend koji je uz Iron Maiden svakom metalcu čvrsto prirastao srcu, pa čak i onima koji su ga obožavali prije, a sada se drže teorije: Oni su se raspali, ponovno okupili, ali više nisu Metallica.

Koliko god takvi puritanci bili pravu, ipak će i sami priznati da im srce zatitra kad čuju uživo svaku pjesmu Metallice do prekretničkog 'Crnog albuma'.

http://image.dnevnik.hr/media/images///600xX/May2010//60324304.jpg
Neuništivi obožavatelji Metallice

Koncert je u toj maniri i započeo. Euforija je sve zahvatila na 'Creeping Death' kojom je započeo koncert, i imala uzlaznu putanju na sljedećoj 'For Whom The Bell Tolls', da bi 'Fuel' bio ekstra dolijevanje ulja na vatru. Da nije odsvirana 'Fuel', početak koncerta bi doslovce sačinjavale isključivo pjesme s albuma 'Ride The Lightning'. Dakle nakon 'Fuel' su slijedile 'Ride The Lightning' i 'Fade To Black', nakon čega je došlo vrijeme za predstavljanje posljednjeg studijskog albuma 'Death Magnetic'.

No to je malo ohladilo atmosferu, što je primijetio i Hetfield jer je upitao publiku kako joj se sviđa novi album nakon 'The End Of The Line', na što uzvik posjetitelja i nije bio toliko složan. Najbolje su bile prihvaćene balada 'The Day That Never Comes' i 'Broken Beat & Scared' koju je frontmen posvetio publici na zagrebačkom koncertu koja u teškim uvjetima sve trpi radi dobrog koncerta. Ali i sam je mogao odvagnuti koliko su jače stare pjesme kad je odvalio rif 'Sad But True' i kad se adrenalin ponovno vratio u većinu prisutnih.

Uvod pjesme 'One' je iskorišten za pirotehničke egzibicije i sveopći vatromet, a u skladu i s prvim snimljenim video spotom Metallice , članovi benda su samo za tu pjesmu bili na tri velika video zida prikazani u crno bijeloj tehnici.

Finale je bio rezerviran za najveće hitove, a publika je od riječi do riječi pjevala ''Master Of Puppets', 'Battery', 'Nothing Else Matters', i 'Enter Sandman. Bis je započeo s pjesmom 'Am I Evil' grupe Diamond Head, za koju je Hetfield rekao kako je upravo ta pjesma zaslužna za postojanje Metallice, jer ih je ona doslovce okupila.
Metallica - Zagreb, Hipodrom (Foto: Pixsell)
Kirk Hammett i James Hetfield

Sam kraj koncerta pripao je pjesmama s debija 'Kill 'Em All', prvo 'Hit The Lights', i na samom kraju 'Seek & Destroy' koju je publika najglasnije otpjevala. 'Znam da vam je prvi album najdraži', konstatirao je Hetfield, ali daleko od toga da je bio rezigniran zbog toga, prije se stekao dojam da mu je drago.Koincidencija, ili ne, kiša je nakon 'Seek & Destroy' prestala. Je li tome pridonijelo zborno pjevanje trideset tisuća grla teško se može dokazati, ali dogodilo se.

Od predgrupa najbolji kontakt s publikom ostvarila je Volbeat, danska heavy rock grupa koja jednako crpi inspiraciju iz glazbe Johnnyja Casha i Metallice. Osim što je prilično kvalitetnija od američke predgrupe High On Fire, frontmen grupe je sam sebe zalio bocom vode kad je vidio u kojim uvjetima je publika i time na pošteni način 'kupio' prisutne.

Koncert Metallice se već sada može prozvati koncertom godine, ako ni zbog čega drugog, onda zbog publike koja u katastrofalnim vremenskim uvjetima za ovo doba godine nije klonula, već izgurala pozitivno ozračje do samog kraja.

Pages:  1  2

Go To Top