Planet Napush(t)eni Last active: Never
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favourites   Post new thread Poll:
 Pages:  1  ..  11  12  13
Author: Subject: Upalo nam je u oci
eye4eye
otrov za zene

Registered: 15-11-2005
Member Is Offline

Mood: :vraglola:

[*] posted on 30-6-2010 at 14:18 Reply With Quote
I peti muškarac kritično zbog uboda krpelja:

U dubokoj komi bori se za život

http://www.index.hr/images2/KRPELJ1.JPG
TIJEKOM posljednjih nekoliko dana u Kliniku za infektivne bolesti "Dr. Fran Mihaljević" u Zagrebu primljeno je šest muškaraca zaraženih krpeljnim meningoencefalitisom koji uzrokuje upalu moždane ovojnice i mozga, a može se prošiti i na leđnu moždinu, što zatim blokira disanje. Nisu svi krpelji zaraženi, a inkubacija bolesti virusnog meningoencefalitisa traje od 8 do 14 dana.

Kako je za Index rekao profesor Bruno Baršić, pet ih je u kritičnom stanju. "U dubokoj su komi, nad njima se provodi postupak umjetne hipotermije i nalaze se na aparatu za disanje", dodao je. "Jedan zaraženi je izvan životne opasnosti. Svi drugi su kritično", kaže nam profesor Baršić.

Radi se o dva muškarca šezdesetih godina i dva muškarca tridesetih godina te o jednom 46-godišnjaku koji dolaze s područja Varaždina, Čakovca, Vrbovca i Osijeka.

Prema riječima profesora Baršića, u Zagrebu zasad nema dokaza o zaraženim krpeljima, čak niti na Sljemenu iako ih tamo ima nešto više. Građanima preporučuje da se prilikom izlaska na mjesta gdje bi mogli biti krpelji, gdje ima trave ili je šuma, propisno odjenu: čarape na nogama su obavezne, bilo bi dobro da je veći dio tijela pokriven odjećom te da se namažu kremom protiv uboda insekata. Onima koji su jako rizični, npr. šumskim radnicima, preporučuje cijepljenje, no sada je već sezona cijepljenja prošla.

http://www.kodzlaje.com/images/webmaster/eyes%20dole.gif
View User's Profile E-Mail User Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
eye4eye
otrov za zene

Member Is Offline

[*] posted on 8-7-2010 at 20:31 Reply With Quote
Hrvatska je u zatvorenom krugu već 10 godina, bankrot države će ga prekinuti

http://www.index.hr/images2/burzegrckaAFP.jpg

BANKROT je opet riječ dana. I to bankrot države. Ova zlokobna sintagma prvi se put počela ozbiljno spominjati točno prije godinu dana, kada su crna gospodarska predviđanja dobila dodatni vjetar u leđa kukavičkim bijegom Ive Sanadera. Javnost je strahovala od jeseni 2009, ali državni proračun tada se još nekako uspio skrpati, uglavnom zahvaljujući "sposobnosti" Ivana Šukera da nas zaduži do ionako prezaduženog grla.

No, ozbiljni ekonomski analitičari upozoravali su prošle godine (a neki upozoravaju i dalje) da najgore tek dolazi. U mnogim dijelovima Europe i svijeta kriza je, da se posložimo nogometnom metaforom, ušla u sudačku nadoknadu. No, pred Hrvatskom je i dalje barem još jedno poluvrijeme. Zadnji u nizu negativnih pokazatelja danas je stigao iz Londona, od konzultantske tvrtke CMA koja je objavila listu 20 najugroženijih zemalja svijeta. U tom društvu je i Hrvatska kojoj, procjenjuju Englezi, prijeti 20,5 posto rizika od bankrota!

Što točno znači bankrot države?

Što točno znači bankrot države? Kada država proglasi bankrot, to znači da ne može plaćati svoje obaveze - unutarnje i vanjske. Zaposlenici u državnom sektoru ostaju bez plaća, umirovljenici bez mirovina. No, posljedica bankrota države nije pošteđen ni privatni sektor s obzirom da bankrotirana država ne može pokriti niti obaveze s firmama s kojima surađuje. Privatne firme koje surađuju s državnim sektorom (velikim javnim poduzećima poput HEP-a ili HAC-a) tako ostaju bez značajnog izvora prihoda.

Posljedice koje će građani u tom slučaju direktno osjetiti su rast nezaposlenosti, inflacija, radikalno smanjenje kupovne moći popraćeno porastom cijena osnovnih namirnica... U bankrotiranim državama razvija se siva ekonomija, a ugrožena je i štednja u bankama koju građani više ne mogu podići. Možda najpoznatiji takav scenarij dogodio se u Argentini, koju je u devedesetima tresla vrlo slična kriza poput ove koja danas nagriza Hrvatsku.

Lovrinović: Stranci ne prave razliku između javnog i vanjskog duga

"Činjenica je da je Hrvatska visoko zadužena zemlja. Mi već sada imamo vanjski dug koji prelazi sto posto BDP-a", upozorava profesor na zagrebačkom Ekonomskom fakultetu Ivan Lovrinović, specijaliziran upravo za monetarno-kreditnu politiku i međunarodne financije. "Za strance je visina vanjskog duga presudna, oni ne prave razliku između vanjskog i javnog duga", tvrdi Lovrinović.

Javni je dug, naime, dug središnje hrvatske države prema inozemstvu, dok u kompletni vanjski dug ulaze i dugovi banaka i privatnih tvrtki. No, kod potraživanja kredita na međunarodnom tržištu, stranci u obzir uzimaju kompletan vanjski dug, objašnjava Lovrinović. S obzirom da oporavak eurozone teče sporije nego što se očekivalo, negativne posljedice ovise svi koji o njoj ovise.

Jedino što stabilno raste je vanjski dug

Pa tako i Hrvatska. "Ako vam kamatna stopa koju godišnje morate otplaćivati raste brže od stope rasta BDP-a, onda ste u ozbiljnim problemima", kaže Lovrinović. Upravo je neprestano vanjsko zaduživanje uvelo Hrvatsku u začarani krug iz kojeg više ne može pobjeći, a koji zbog svjetske krize ne može još dugo egzistirati.

"Vanjski dug je ključni destabilizator gospodarstva i društva u cjelini. On se već godinama stabilno povećava, zapravo možemo reći da je vanjski dug jedina stabilna konstanta. No, kad se govori o mjerama oporavka, vanjski dug nitko niti ne spominje. Zašto? Pa zato što je on ključno uporište modela gospodarske politike koja traje već desetak godina. Hrvatsko gospodarstvo temelji se na vanjskom dugu; on je bio nužan i da se održi stabilan tečaj", tumači Lovrinović.

Začarani krug

"Domaće banke uzimaju kredite stranim bankama, kako bi mogle zadovoljiti kreditne potrebe hrvatskog tržišta. I onda Hrvati taj novac koji su dobili kreditom opet najviše troše na strane proizvode", sumirao je Lovrinović temeljni problem hrvatskog gospodarstva. Ali koliko će još dugo novi krediti stizati u Hrvatsku iz inozemstva?

"Unutar Europske unije također postoje mnoge zemlje koje će svoje probleme pokušati riješiti međunarodnim kreditiranjem. Nastat će gužva i neće se moći zadovoljiti potrebe svih država. U takvoj situaciji, ako Hrvatska i uspije dobiti dodatne međunarodne kredite, kamate će biti znatno veće jer se povećava i rizik", kaže Lovrinović pa poentira: "Ako već mi odbijamo stavljati problem vanjskog duga u prvi plan, onda će nam to napraviti stranci".

Novotny: Prognoze su precrne

Ekonomski analitičar Damir Novotny ne slaže se s Lovrinovićevom prognozom. Novotny priznaje da je Hrvatska u vrlo teškoj situaciji, ali vjeruje da direktne opasnosti od bankrota nema upravo zbog mogućnosti zaduživanja na stranom tržištu. "Javni dug niži je od 50 posto", kaže Novotny, koji vjeruje da razliku između javnog i vanjskog duga ipak treba uzeti u obzir.

"Vanjski dug Hrvatske vrlo je visok zato što su u njega uključene banke i privatna poduzeća. Naravno da je rast duga loš trend i da ovakva upozorenja država treba shvatiti ozbiljno. Zbog toga hitno treba rezati potrošnju jer i dalje postoji veliki jaz između javnih prihoda i javnih rashoda, što bi u dogledno vrijeme moglo dovesti do nelikvidnosti odnosno bankrota države, ali čak i u takvoj situaciji može se računati na pomoć MMF-a", kaže Novotny.

Iako će reći da je situacija u hrvatskom gospodarstvu bolja nego što bi se dalo zaključiti iz nekih "paušalnih prognoza", Novotny upozorava na nedovoljno konkretne aktivnosti države. "Vladin gospodarski program sadrži par dobrih ideja, ali sve su to samo ideje - nema konkretnih poteza! Ne vidim mehanizme koji će voditi prema oporavku, prema rastu", kaže Novotny.

Lovrinčević: Očekujete li kolaps Europske unije?

U izradi Kosoričinog programa za gospodarski oporavak sudjelovao je Željko Lovrinčević s Ekonomskog instituta, ujedno i premijerkin savjetnik za gospodarstvo. On je, pak, najavu mogućeg bankrota rezolutno odbacio. "Na toj listi se ispred Hrvatske nalazi deset europskih zemalja. Kad bi sve te zemlje, ili samo neke od njih, bankrotirale, došlo bi do kolapsa Europske unije", odlučno će Lovrinčević.

"Te su vrste vjerojatnosti samo jedan od pokazatelja. Postoje mnogi drugi pokazatelji prema kojima se Hrvatska nalazi u zoni stabilnog kreditnog rejtinga i naznake oporavka trebale bi se pojaviti već s objavljivanjem indikatora za lipanj i srpanj", tvrdi Lovrinčević. Za njega gospodarska kretanja nisu neočekivana, a nešto sporiji oporavak pripisuje činjenici da se sporije oporavlja i EU.

Premijerkin savjetnik ima objašnjenje i za rastući javni dug. Ove godine deficit je nešto veći, tvrdi Lovrinčević, zbog potrebe da se saniraju brodogradilišta. "To nije napravljeno već desetljećima i jednostavno se moralo učiniti. Ali deficit je i dalje u okvirima onoga što je prihvatljivo za međunarodne investitore", zaključuje Lovrinčević.

View User's Profile E-Mail User Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
eye4eye
otrov za zene

Member Is Offline

[*] posted on 16-7-2010 at 20:54 Reply With Quote
Hrvati protiv novih zaduživanja: Val nezadovoljstva raste

http://www.index.hr/images2/dostalogo4334.jpg

JOŠ JEDNA grupa građana odlučila je svoje nezadovoljstvo iskazati isprva putem društvenih mreža. "Hrvati protiv novih zaduživanja" već prvi dan zabilježili su preko 5.000 članova.

"Nema apatije, ali nema ni stihije. Ići ćemo na ulice, sigurno i pod svaku cijenu. Ali pripremit ćemo sve lukavo i pažljivo, izbjegavajući greške prethodnika... U suprotnom će nas se skupiti dvadesetak i vlada će dobiti točno što želi, dojam da nikog nije briga", stoji na stranici.

Jedan od članova grupe napisao je: "Jutros sam svom 9-mjesečnom klincu objasnio da je dužan brdo para. Zatim sam mu objasnio da će sad kakati dvaput u istu pelenu kako bi mogao vraćati kredite debelog prasca, usrane rvacke mafije na Markovom trgu. Dijete je plakalo, ali druge nema sine moj... Ako se ide na ulicu, računajte na mene. Ne ... idem radi sebe, već radi klinca. Možda još uspijem smanjiti njegov dug ako rastjeramo prasce."

Na komentare podsmijeha kakvi redovito stižu na sve pokušaje artikulacije nezadovoljstva, na grupi se odgovara: "Ima ljudi kojima je smiješno. Hoće li vam biti smiješno kad vas za pet-deset-dvadeset godina dijete pljune u lice zbog života koji ste mu priuštili svojim gledanjem sranja "s visine"? A i ta vaša visina... na razini je kanalizacije, govana u kojima plivamo svi a iznad kojih vam vire samo magareće uši. Mi bar pokušavamo dić glavu."

Skupina je objavila i svoju "himnu" te je s pripadajućim "spotom" postavila na YouTube.

O nezadovoljstvu građana zaduživanjima budućih generacija porazgovarali smo s novinarom Novog lista Ladislavom Tomičićem, s aktivisticom Suzanom Ritz, povjesničarom Tvrtkom Jakovinom i umjetnikom Sinišom Labrovićem.

Ladislav Tomičić: Hrvatska je kao čovjek koji otplaćuje pet do šest stambenih kredita

"Hrvatska se danas nalazi u situaciji u kojoj bi se nalazio čovjek s prosječnom plaćom koji otplaćuje pet do šest stambenih kredita. S obzirom na to da te kredite ne može otplatiti, on neprestano ulazi u nove dugove i pokušava nemoguće, a to je novim kreditima pokriti stare i tako naizgled sanirati dugove", rekao je za Index novinar Ladislav Tomičić.

"Dugove koje su napravili HDZ-ova, ali i SDP-ova vlada neće osjećati samo djeca, nego i unuci, ali ne kroz otplatu dugova, nego kroz činjenicu da kao društvo više ništa nećemo posjedovati. Tu mislim na prodaju prirodnih resursa, kao što su voda, otoci i slično, prodaju strateških privrednih grana, a to su HEP, HAC i slično. Pretpostavljam da će u prvoj fazi biti izdane u koncesiju najprofitabilnije autoceste, a potom će na bubanj ići i HEP, a moguće i vodno gospodarstvo. Dakle, dugove ćemo sanirati prodajom svega što imamo, pa ćemo u narednih deset generacija plaćati enormne račune za vodu, cestarinu i slično", dodao je.

"Vladinu strategiju izlaska iz krize uopće ne želim komentirati, jer iz Šukerove prošnje kredita u svijetu jasno je da se radi o staroj priči, a kao prvu mjeru izlaska iz krize predložio bih raspuštanje postojećih političkih stranaka, istragu i privođenje nekoliko tisuća državnih dužnosnika, odnosno zaposlenih u javnim poduzećima", zaključio je Tomičić.

Siniša Labrović: Gnjusna pohlepa, lažno domoljublje i bespoštedna pljačka

"Vidim jednu strategiju, a to je strategija pljačke, sve drugo su taktike - daj onome kome moraš i koliko moraš, u toj mjeri da to može funkcionirati kao društvo kojim možeš vladati, a da se ono ne raspadne u, ne daj bože, anarhiju i revoluciju", rekao nam je umjetnik Siniša Labrović.

"Cijeli taj državni aparat je 'cosa nostra', ali ne do kraja u mafijaškom smislu, već doslovce 'naša stvar'. Oni su zatvorili krug, napravili lanac interesa iz kojeg više nitko ne smije biti izdvojen. Padaju samo dovoljno slabi, oni koji ne mogu ili ne smiju nikoga prokazati", dodaje.

"Ne vidim rješenja u ovakvoj zemlji, ni za 25, 30 godina neće se ništa promijeniti. To će i dalje biti tako ili još i gore. Od početka 90-ih godina zna se da je u Hrvatskoj posrijedi gnjusna pohlepa, lažno domoljublje i bespoštedna pljačka. Radi se zapravo o cinizmu nemoćnih - ja sam slab, jer me netko učinio slabim i ja bi se sada morao preispitati, vidjeti tko mi to čini i suočiti se s njim. Ali većina ljudi na to nije spremna, a da to sakriju, stali su na stranu moćnih. Pa onda imamo situacije da se policija šalje da mlati ljude, a građani to tada slave. To je izraz potpunog manjka samopoštovanja, ljudi ne vide svoj život kao vrijedan življenja, predali su svoj identitet ideološkim konstrukcijama. Naše je društvo samo zbroj dvonožnih hodajućih jedinki, a ne osoba koje respektiraju sebe", zaključio je Labrović.

....................:osama::osama::osama::osama:

Jakovina: Hrvati nisu dovoljno borbeni

"Mi smo do te mjere propali da smo došli u situaciju da se naprosto mora nešto poduzeti. U tom smislu mislim da će se neke Vladine antirecesijske mjere ipak morati provesti. No, nisam siguran da je Vladina metoda - prava metoda. Predugi negativni procesi zahtijevaju korjenite promjene. Primjerice, mnogi programi i mnogi ljudi nam ne trebaju. Zato smo sada u situaciji da moramo ukidati neke institucije. No, nije samo problem u broju ljudi u javnoj i državnoj upravi, već i u njihovoj kvaliteti i to bi Vlada trebala rješavati", komentirao je povjesničar Tvrtko Jakovina situaciju u Hrvatskoj.

"Za neke mjere je već prekasno, više nismo vlasnici onoga što je ovdje nastalo. Možemo se samo nadati da će, primjerice, vlasnici nekad naših banaka biti dovoljno racionalni, kao i što se možemo nadati da svi oni koji posjeduju nekad hrvatska dobra, dobro njima upravljati. Mi smo svoje potrošili", smatra Jakovina.

"Mislim da građani Hrvatske još nisu dosegnuli prag pucanja. Vlast time i dalje može biti zadovoljna, doduše, jest nervozna, ali nema se čega bojati jer, nažalost, Hrvati nisu dovoljno borbeni. Dok god su Hrvatima, unatoč velikim gospodarskim problemima, važniji problemi Bleiburga i partizana, a vlast igra na kartu vjeronauka i partizana, dotle smo i dalje na istoj razini", zaključio je Jakovina.

Suzana Ritz: Političari trebaju krenuti od sebe, a građani prestati s apatijom

"Kad se konačno priznalo da smo u recesiji, da su Vlada i zastupnici tada sa svojim visokim plaćama rekli da kreću od sebe i da će plaću prepoloviti, mislim da bi i dalje ostale dobre plaće, ali bi to bila jedna dobra poruka građanima. Međutim, oni svojim primjerom nisu pokazali da nešto treba promijeniti, a sramotno je kolike plaće imaju u odnosu na normalne građane", rekla je za Index Suzana Ritz.

"Mislim da je ljude uhvatila apatija, a najgore je što većina misli da ne može ništa napraviti. Znam da je ljude strah za njihova radna mjesta, međutim, nažalost, ponašaju se kao muhe na vrućini koje ne znaju što da rade, a ljudi nisu svjesni svoje moći. Vlada i politika, ma tko bio na vlasti, svi su jednako odgovorni za ovu situaciju, stvar je u tome što nema svijesti, kao ni odgovornosti za vođenje države, tu smo daleko iza Europe. Srbija je donijela zakon o oduzimanju imovine, zaplijenila je vile narkodilera, u njima otvorila vrtiće, dok građani u Hrvatskoj pokazuju u najmanju ruku neodgovornost prema svojoj djeci i ne pitaju se hoće li ih njihova djeca kasnije prozvati za ono što kao pojedinci nisu napravili da se promijeni. Zato mislim da je velika odgovornost i na građanima koji svojoj djeci poručuju pognite glavu i šutite. Ipak, ja sam nepopravljivi optimist i mislim da će doći do promjena, a pitanje je hoćemo li našoj djeci u naslijeđe ostaviti velike korporacije i krupni kapital, ili moral", dodala je.

Usprkos ismijavanju Facebook aktivizma, on u Hrvatskoj ima i svoje uspješne primjere: velika pobuna studenata koja se potom prelila na ulice 2008. godine otpočela je upravo na Facebooku.

Grupi se možete pridružiti ovdje:rokaca2:
http://www.facebook.com/pages/Hrvati-protiv-novih-zaduzivanja-E-necete-vise-bando-lopovska/110505032333330?ref=search:osama::osama::osama::osama::osama:

eye4eye
otrov za zene

Member Is Offline

[*] posted on 23-7-2010 at 20:57 Reply With Quote
'Psovali su nam majku četničku pa se vratili s letvama i čekićem'

http://www.vecernji.hr/data/slika/42/208678.jpg

Incident nije dobra poruka, ne samo za srpsko nego i sva druga tržišta. Promoviramo se kao sigurna zemlja, žali ministar Damir Bajs

Na plaži u Podgradini pokraj Zadra 47-godišnji J. V. sa 2,88 promila alkohola u krvi verbalno je napao Zorana Pantelića, Srbina iz Islama Grčkog koji živi u Njemačkoj, a potom je na njegove sinove nasrnuo 16-godišnjak, navodno iz Zadra.

Udario ga bokserom

– Moji su u Zadru, ali ja sam od 1991. u Njemačkoj i došli smo na odmor kao turisti. Sada samo želim otići jer mi je obitelj zvjerski napadnuta. Bio sam u moru kada mi je supruga viknula da mi se netko mota oko auta. Tada su počele provokacije – kaže Zoran Pantelić i dodaje da je suprugu jedan mladić počeo vrijeđati, a nakon što joj u njezinu obranu stao 16-godišnji sin, počela je verbalna paljba.

– Govorio je da je ovo hrvatska zemlja. Meni je psovao majku četničku, a ja sam njemu rekao da je ustaša. Sve se smirilo, ali onda se pojavio taj čovjek i još desetak mladića s letvama i nekim čekićem – kaže jedan od sinova Pantelić.

Z. Pantelić tvrdi da je pokušavao smiriti napadača.

– Vikao je da će sve pobiti. Kada smo mu rekli da se smiri, sina je bokserom u lice udario mladić koji je došao s njim. Ošamario je i njegova brata, a i još jednog 14-godišnjaka, no ovaj mu je vratio – tvrde Pantelići i njihovi prijatelji.

Zabrana približavanja

U Podgradini kažu da su bili ljutiti jer ih se sumnjičilo da žele oštetiti Pantelićev automobil.

– Njihov nas je sin provocirao i mi smo otišli. Kada smo se vratili, bilo je psovanja. I oni su nama ustašku i mi njima četničku majku. Ali nije istina da je 16-godišnjak, koji i nije iz Podgradine već iz Zadra, prvi udario. Prvo su njega udarili – priča 14-godišnjak.

Inače, napadačima, 47-godišnjem J. V. i 16-godišnjaku, izrečena je zabrana približavanja Pantelićima. Reagirao je i ministar turizma Damir Bajs.

– Dobro je što je policija odmah reagirala, privela napadača sucu za prekršaje i podnijela zahtjev za pokretanje prekršajnog postupka. Ne možemo osigurati da se incidenti ne dogode u sezoni, ali možemo da pravna država, kao sada, odmah reagira. I to jednako prema svima bez obzira na nacionalnost – poručuje ministar.

– U početku, vijest je glasila da su napadnuti turisti iz Srbije, no i napadnuti i napadači hrvatski su državljani. Ali to ne mijenja činjenicu da sukob ima veze s nacionalnošću, a incident nije dobra poruka, ne samo za srpsko tržište nego i za sva druga odakle očekujemo goste. Hrvatska se promovira kao sigurna zemlja – zaključio je sa žaljenjem zbog ispada ministar Bajs.

‘Srbi bez viza mogu i na zapad, ali dolaze k nama jer to žele’

Ružna slika tučnjave na zadarskoj plaži zbog nacionalne će pozadine posebno neugodno odjeknuti u Srbiji, zemlji iz koje posljednjih pet godina broj posjeta stalno raste i u kojoj je hrvatski turizam ove godine uložio dodatni novac i napore da dovede što više gostiju. Proračun za plakate i TV oglašavanje povećan je s oko 900.000 u prošloj godini na gotovo 1,7 milijuna kuna u 2010. U prvih šest mjeseci posjeta je manje nego lani jer Srbi od ove godine mogu bez viza u zapadnoeuropske zemlje.

“Očekujem da se ponovi lanjskih šezdesetak tisuća gostiju iz Srbije, što će značiti da su došli jer su baš htjeli u Hrvatsku, a ne zato što drugdje nisu mogli. Ovakvi su incidenti, dakako, za tu priču i turizam u cjelini loša vijest”, komentar je ministra Damira Bajsa.

Neugodnosti turista

13. ožujka 2005.
Zagreb
Napadnut kombi s izaslanstvom Ministarstva pravosuđa SiCG

23. kolovoza 2008.
Hvar
Dvojica mladića na šetalištu kod hotela Amfora napala dvojicu turista iz BiH

22. siječnja 2009.
Zadar
Navijači poručili da Srbi nisu poželjni na Svjetskom rukometnom prvenstvu

17. srpnja 2009.
Baška Voda
Slovakinji i Čehinji muškarac prijetio smrću te od njih iznuđivao novac

8. srpnja 2010.
Vodice
Nakon svađe u prometu, muškarac napao dvojicu turista iz Srbije

9. srpnja 2010.
Split
Na nadvožnjaku uoči teniskog meča osvanuo transparent “Srbe na vrbe”

eye4eye
otrov za zene

Member Is Offline

duh.gif posted on 26-7-2010 at 13:29 Reply With Quote
Mađar nije uopće shvatio što mu je premijerka Kosor htjela reći

MAĐARSKI vozač kojem je premijerka Jadranka Kosor na engleskom bezuspješno pokušala objasniti kako je bila u njegovoj zemlji "day after yesterday" nije imao pojma što mu je hrvatska premijerka htjela reći, no ljubazno se nasmijao i klimnuo glavom, pišu mađarski mediji.

Tako mađarski Nyarlap, piše o katastrofalnom engleskom jeziku hrvatske premijerke, a webradio.hu o "siromašnom engleskom jeziku" s "užasnim akcentom". Ostali mađarski mediji također su se našalili s Kosor i njenim pokušajem pričanja na engleskom jeziku.

Nisu tako zaboravili kako Kosor nedavno nije znala izreći kraticu europske banke za razvoj "EBRD" te da je i prije dolazila u fokus zanimanja zbog lošeg engleskog jezika. Isto tako, mađarski mediji ocijenili su kako se hrvatska Vlada zapravo "osramotila" i to u želji da očitaju lekciju hrvatskih turističkim profesionalcima kako treba raditi "s osmijehom".

Inače Kosor je u posljednje vrijeme gotovo pa medijska zvijezda u susjednoj zemlji. Naime, malo prije posjete toj zemlji gotovo svi mediji prenijeli su sprdnju slovenskog radijskog novinara koji se predstavio kao Janez Janša, a samo par dana kasnije opet su se raspisali u gotovom istom šaljivom tonu o engleskom jeziku naše premijerke.

Podsjetimo, dočekujući turiste na naplatnim kućicama Lučko premijerka je ovog vikenda još jednom dala priliku da se podsjetimo na njezino (ne)znanje engleskog jezika. U pokušaju izražavanja dobrodošlice mađarskim turistima premijerka je rekla:

"Ju ar from Hangari? Aj voz d dej aftr jestrdej in Hangari. Tenk ju veri mač end velkam tu Kroejša".

eye4eye
otrov za zene

Member Is Offline

[*] posted on 3-8-2010 at 10:00 Reply With Quote
Umro na rođendan djevojčice koju je ubio

http://image.dnevnik.hr/media/images///normal/Dec2009//60282366.jpg

Mladen Ogulinac, 52-godišnjak iz Starih Ledinaca u Srbiji koji je 26. lipnja silovao pa zadavio osmogodišnju Marija Jovanović, pronađen je jučer mrtav u zatvorskoj ćeliji z Centralnom zatvoru u Beogradu.

Ogulinac je prema prvim informacijama preminuo od infarkta, a njegovo tijelo prebačeno je u Zavod za sudsku medicinu gdje će se utvrditi točan uzrok smrti, piše Blic. Vijest da je ubojica djevojčice preminuo u zatvoru proširila se jučer Starim Ledincima, gdje su mještani u smrti ubojice vidjeli pravdu. 'Drugačije ne bi trebalo biti. Monstrum je pronađen mrtav baš na dan kada se naša Marija rodila i kada bismo slavili njezin rođendan', rekao je otac djevojčice. Slično su reagirali i ostali stanovnici sela koji su odlučili da silovatelj i ubojica neće biti pokopan na seoskom groblju.

Marija je ubijena 26. lipnja, a njezino tijelo bačeno je u grmlje pronašao je otac. Istragom je utvrđeno da je Ogulinac, koji je živio u kuću u blizini, namamio tog popodnevna djevojčicu kod sebe u kuću gdje ju je brutalno silovao i zadavio. Tijelo je bacio u grmlje i pobjegao. U potragu su se uključili svi mještani Ledinaca. Kada su ga predvečer pronašli, Ogulinca je od linča mještana spasila policija pred kojim je priznao zločin, a pred istražnim sucem branio se šutnjom.

eye4eye
otrov za zene

Member Is Offline

[*] posted on 10-8-2010 at 07:59 Reply With Quote
Kinezu jegulja završila u anusu

http://image.dnevnik.hr/media/images///normal/Aug2010//60349177.jpg

Kineski ribar upao je u tank pun jegulja i doživio bizarno iskustvo, koje ga je umalo stajalo života.

43-godišnji Li Chang sjedio je na rubu tanka s jeguljama, koje su bile spremne za kuhanje, no nespretni se Li poskliznuo i pao u tank. 'Pretpostavljam kako su se isprva uplašile, kad sam upao u tank. Nekolicina mi se uvukla pod hlače i uz nogu, a tada sam osjetio jednu kako mi ulazi u stražnjicu', opisao je Li, a prenosi The Sun.

Bilo ga je sram pa je samo nastavio raditi, no bol je bila prevelika. Požalio se kolegema nakon čega se srušio na tlo u agoniji. Prebačen je u bolnicu u grad Guangzhou, na jugu Kine. Odmah je operiran, a zahvat je trajao čak pet sati. Li je zadobio teške unutarnje ozljede. 'Jegulja je ozbiljno ozlijedila pacijenta. Da nije stigao u bolnicu na vrijeme, vjerojatno bi umro. Ipak, očekujemo kako će se potpuno oporaviti', izjavio je glasnogovornik policije.

Jegulja koju su liječnici odstranili, široka je dva prsta, a duga poput podlaktice.

smonny
cvrcnuta

Registered: 17-11-2005
Member Is Offline

Mood: izvidjacko :trazi:

[*] posted on 8-10-2010 at 07:01 Reply With Quote
Tri žene silovale 26- godišnjeg mladića

Dvadesetšestogodišnji mladić ponudio je prijevoz trima nepoznatim ženama, koje su iskoristile priliku i onesvijestile ga. Kada se probudio, bio je gol, a žene su ga silovale i zlostavljale.

Policija u Zimbabveu objavila je da su 26- godišnjeg muškarca silovale tri žene, što je peti takav slučaj u posljednjih godinu dana, donosi francuski RFI, a prenosi Dnevnik.hr

Prema riječima glasnogovornika grada Bulawayo, mladić je ponudio prijevoz ženama, a one su ga onesvijestile. Učinile su to stavivši mu preko usta krpu natopljenu zasad nepoznatom tekućinom koja ga je "oborila".

"Nakon što se probudio, mladić je bio gol, a žene su ga silovane i zlostavljale. Još uvijek ne znamo razlog napada, a pretpostavljamo da je napad bio u ritualne svrhe", objasnio je glasnogovornik policije Wayne Bvuzdijena.

Sumnja se da je silovanje možda čak i ritual neke sekte, koje u Zimbabveu još uvijek prakticiraju stare religije.

http://danas.net.hr/2010/10/07/0631007.48.jpg

http://www.kodzlaje.com/images/razno/rslike/proudtobebosnian.gif
View User's Profile View All Posts By User U2U Member
smonny
cvrcnuta

Registered: 17-11-2005
Member Is Offline

Mood: izvidjacko :trazi:

[*] posted on 22-10-2010 at 13:16 Reply With Quote
Nema više muljanja - napravljen detektor laži za menadžere

Znanstvenici su identificirali znakove koji razotkrivaju laži menadžera te razvili program koji bi dobro došao i hrvatskim poduzećima

http://metro-portal.hr/img/repository/2010/10/medium/laganje_menadzerss.jpg

Menadžeri su skloni neistinama kako bi prikrili stvarno stanje u poduzeću ili vlastite nemoralne odluke. S neodgovornim menadžerima u Hrvatskoj smo, na žalost, dobro upoznati, pa je vijest koja stiže iz SAD-a u svakom slučaju vrijedna pažnje - znanstvenici Sveučilišta Stanford izumili su softver koji staje na kraj menadžerskim lažima.

>>Kako funkcionira detektor laži

Za potrebe istraživanja snimili su 30.000 telefonskih razgovora u kojima su izvršni direktori razgovarali s analitičarima. Posebna pažnja bila je posvećena razgovorima iz sektora u kojima je "probijen" planirani proračun te čiji su menadžeri zatražili dodatna novčana sredstva. Prilikom analize podataka, znanstvenici su se koristili metodama lingvistike i psihologije. Navode da je za otkrivanje menadžerskih laži potrebno obratiti pozornost na tri znaka.

"Ukoliko CEO ne govori u prvom licu, postoji velika vjerojatnost da nešto skriva. Naime, menadžeri koji govore "ja" umjesto "vi" pokazuju da preuzimaju odgovornost za svoje izjave", objašnjava Anastasia Zakolyakina, su-autorica studije. Nadalje, sigurni znakovi za laž su izbjegavanje izravnog odgovora na pitanje te često korištenje jakih riječi poput "odlično" i "snažno".

Zakolyakina posebno ističe primjer investicijske banke Lehman Brothers iz 2008. Samo nekoliko mjeseci prije potpunog kraha, glavni financijski direktor je u izvještaju 14 puta upotrijebio riječ "izvrsno", 24 puta "jako" i osam puta "nevjerojatno". "Snažne riječi nisu pratile snažne brojke", zaključuju znanstvenici koji su na temelju navedenih spoznaja razvili program za automatsko razotkrivanje laži menadžera.

koji muljatori...pregazise sve sto se pragazit moze...:namcor:

http://www.kodzlaje.com/images/razno/rslike/proudtobebosnian.gif
View User's Profile View All Posts By User U2U Member
eye4eye
otrov za zene

Member Is Offline

namcor.gif posted on 13-12-2010 at 08:56 Reply With Quote
Bio je okružen ljudima bez značaja, a sad će dijeliti optužnicu

http://www.vecernji.hr/slika-640x348/vijesti/bio-je-okruzen-ljudima-bez-znacaja-a-sad-ce-dijeliti-optuznicu-slika-274522.jpg

Ivo Sanader danas sigurno ne bi bio jedini europski premijer (doduše, bivši) optužen da je bezočno pljačkao vlastitu zemlju, a da mu u tome nije svesrdno pomagala suradnička mreža koju je pomno stvarao. Uz Sanadera kao prvog čovjeka izvršne vlasti, barem su tako pokazale dosadašnje istrage, u korupciji su ogrezli njegov potpredsjednik Vlade zadužen za gospodarstvo Damir Polančec, a u kriminal su se uvaljala i dva ministra koji su vodili represivni sustav – Berislav Rončević koji je bio ministar obrane, a potom policije, te njegov prethodnik u MUP-u Ivica Kirin. Premda nisu izravno optuženi, po političkoj liniji i po funkciji, za enormni lopovluk suodgovorni su ministar financija Ivan Šuker i ministar mora i infrastrukture Božidar Kalmeta. Ljudima koji su pokrivali iznimno važne resore zajedničko je nekoliko crta koje ih ujedno povezuju s bivšim premijerom. Svi oni dolaze iz manjih mjesta, odrastali su u okruženjima gdje se svi međusobno poznaju i, pravilo je, ni po čemu se nisu isticali u svojim sredinama. Svi imaju visoko obrazovanje, no nitko nije otišao dalje od zadovoljenja forme za dobivanjem diplome, niti se itko od Sanaderovih uzdanica istaknuo tako što bi stvorio karijeru vredniju spomena, niti je itko od njih imao kakvu drugu zanimaciju u kojoj bi ostvario bilo što značajnije. Redom su iz prosječnih obitelji, ali nitko nije baš poput Sanadera poniknuo iz totalnog siromaštva.

Stvorio ga od blata

Kakve je kriterije imao bivši premijer Sanader pri izboru kadra što ga je ustoličio u izvršnoj vlasti najzornije pokazuje slučaj Ivice Kirina. Bivši ministar unutarnjih poslova trenutačno je u statusu osumnjičenika protiv kojega USKOK i formalno vodi istragu u sklopu afere Fimi media.

Kirin je rodom iz jednog sela u okolici Virovitice, a Virovitica mu je bila centar svemira. Najveće udaljavanje iz rodnog kraja bilo mu je za ministarskog mandata kada je preko tjedna boravio u Zagrebu. Studirao je u Varaždinu, a sudbonosno mu je bilo poznanstvo i zbližavanje s Josipom Đakićem, predsjednikom Hvidre i virovitičko-podravske županijske organizacije HDZ-a. To je poznanstvo Kirinu najprije pomoglo da postane gradonačelnikom Virovitice, a onda je bilo ključno za lansiranje u izvršnu vlast. Naime, kada je umjesto varaždinskog liječnika Marijana Mlinarića trebao imenovati novog ministra policije, Sanader je morao uzeti u obzir činjenicu da i Đakić ima svoje apetite te da je došlo vrijeme odužiti se čovjeku koji je konstantno skrbio da HDZ uživa simpatije braniteljske populacije. Tako je Kirin, ni kriv ni dužan, postao ministrom unutarnjih poslova, a vrlo brzo i zvijezdom "Jubitoa".

Kako su Sanaderovi kadrovi shvaćali funkciju, da su je doživljavali kao nešto za što trebaju biti zahvalni, u istrazi je tužiteljima USKOK-a ispričala vlasnica Fimi medije Nevenka Jurak. Dok je u MUP-u dogovarala ugovore o spotovima za sigurnost prometa, upozorila je Kirina da policija ima pravo od HTV-a tražiti popust. Vjerojatno imajući na umu kako se radi o aranžmanu koji je naložio izravno premijer, Kirin je to vrlo odlučno i žustro odbacio. – Platit ćemo punu cijenu! Ako treba, i preko toga! – uzviknuo je Kirin i zaključio raspravu.

Sličnog profila, iako daleko manje živopisan, bivši je ministar obrane, a potom i policije, Berislav Rončević. Kada je taj Našičanin, za kojega nitko izvan njegova mjestašca nije ni čuo dok se nije vinuo u ministarske redove, postao ministar, bio je toliko sretan i ushićen da je javno rekao kako je Branimiru Glavašu zahvalan za sve što je stvorio. – Da, ja sam ga stvorio, ali od blata – rekao je nekoliko godina poslije Glavaš, u situaciji kada je bio u bijegu zbog optužbi za ratni zločin u Osijeku, a Rončević na sudu zbog afere s kamionima. Iako je Glavaš politički stvorio Rončevića, ovaj mu je okrenuo leđa nakon što ga se HDZ odrekao i poklonio vjernost Sanaderu. U jednom neformalnom razgovoru, kada je već bila otvorena afera s kamionima, Sanader je navodno rekao da mora braniti Rončevića jer mu nitko ne puni kasu tako dobro i izdašno kao on. Deset milijuna kuna, koliko je prema sudskoj presudi Rončević preplatio kamione, USKOK nije pronašao. Pričalo se da je to otišlo u Sanaderov crni fond, a da je Rončević za sebe radio kroz neke druge poslove.

Do odlaska na funkciju ministra obrane Rončević je skromno živio u Našicama. Radio je kao pravnik u šumariji, a taj je posao dobio zahvaljujući ocu koji je bio šumarski tehničar. Sa suprugom i četvero djece živio je u stančiću u skromnoj zgradi pokraj šumarije u Našicama. Danas tamo ima kuću od 118 metara četvornih, vrijednu između 100.000 i 120.000 eura. Ima i stan u Zagrebu, površine 156 metara četvornih, vrijedan 350.000 eura. Kupio ga je u listopadu 2008. godine u elitnom dijelu Zagreba, na Bukovcu.

Sanaderovu ministarsku ligu upotpunjuje Ivan Šuker, rodom iz Livna. Studirao je na Ekonomskom fakultetu u Zagrebu i ostao živjeti u Velikoj Gorici. Cijeli radni vijek, od 1984. do 2000. godine, Šuker je bio činovnik koji se bavio financijama. Vrhunac je bila funkcija voditelja ispostave Porezne uprave u Velikoj Gorici. Onda dolazi politički uzlet u Sabor, pa u Vladu. Upućeni kažu da ga je Sanader postavio za ministra financija jer HDZ u redovima zastupnika nije imao nikoga ekonomske struke. Osim toga, Šuker se istaknuo kritizirajući SDP-ova financijaša Matu Crkvenca.

Pod okriljem Šukerova ministrovanja djelovao je Mladen Barišić, glavni operativac najveće korupcijske afere ikad zabilježene na našim prostorima. Kada se govori o Barišiću, na prvom je mjestu njegovo prijateljstvo sa Sanaderom. Nitko još nije objasnio začetke toga prijateljstva, no ono datira iz vremena prije Sanaderova dolaska na vlast. Godine 2000., kada je umrla Barišićeva supruga, na pokopu je bio i Sanader. Premda nije bio u prvoj liniji nositelja izvršne vlasti, šef Carine savršeno se uklapa u Sanaderov koruptivni tim. Karijeru je započeo kao carinik u Zračnoj luci Zagreb. Napredovao je kroz poslove savjetnika za pravne poslove, preko inspektora do pomoćnika ravnatelja Carinske uprave. Kada je SDP-ova koalicija došla na vlast, s te su ga funkcije sklonili na mjesto višeg savjetnika u Carinskoj upravi. Kada je HDZ ponovno preuzeo vlast, Barišić je napredovao u šefa Carinske uprave, postajao je sve važniji u redovima HDZ-a i stekao i formalno titulu njihova rizničara. Ljudi koji su radili s njim opisuju ga još iz osamdesetih kao šminkera koji se nije družio s kolegama, cinika koji je bio tašt i visoko pucao znajući što hoće.

Jedan od najmoćnijih HDZ-ovaca današnjice, Božidar Kalmeta donio je na prošlim izborima svojoj stranci devet saborskih mandata. No Kalmeta je upetljan u brojne afere iz svog resora. Do rata je radio u zadarskoj Vinariji Maraska, ali kad je ta vinarija 1991. godine prestala isplaćivati plaće, HDZ ga postavlja za skladištara u Lukoran, u Mješoviti pješački odred gdje je dijelio naftu i tako primao plaću kao kadar HDZ-a.

Upućeni u zbivanja u Zadru za vrijeme rata kažu da su se u to vrijeme glavni HDZ-ovci klonili javnih funkcija i djelovali iz sjene pa su tako za gradonačelnika postavili starijeg pravnika Duška Kučinu. No nitko nije htio biti zamjenik gradonačelnika jer su to bile u biti marionete pa su na to mjesto postavili Kalmetu. No Kučina ubrzo s tim HDZ-ovcima iz sjene dolazi u sukob jer ih nije htio slušati pa podnosi ostavku i tako Kalmeta postaje gradonačelnik. Odmah se povezao s ljudima iz "privrede" Božom Jusupom, Zdenkom Zrilićem i sličnim direktorima iz bivšeg sistema koji su preživjeli čistke jer su pomagali HDZ-u. Kalmeta na čelna mjesta u gradu postavlja svoje ljude i tako ovladava Zadrom i lokalnim HDZ-om.

Građevinski lobi u Zadru legalizira sredstva dobivena većinom malverzacijama zemljom i sumnjivim kreditima. Kupovanjem ljudi dijeljenjem poslova Kalmeta je stvorio veliki krug koji kontrolira. Donedavno je šetao gradom i družio se s ljudima, a to je rijetko tko prije radio. Ljudi ga zato vole i misle da je dobar. U posljednje vrijeme ne odlazi u Zadar, nego vikende provodi u zavjetrini na otoku Ugljanu u mjestu Poljani, odakle mu je druga supruga.

Spasio ga Sapunar

Desna ruka Kalmete dok je ovaj bio zadarski gradonačelnik i za ministrovanja u Zagrebu bio je Zdravko Livaković. Model dijeljenja i dogovaranja poslova koji su uhodali u Zadru njih dvojica prenijeli su na nacionalnu razinu, ponajprije u cestogradnju gdje su se godišnje vrtjele milijarde kuna. Koliko su bliski svjedoči i podatak da su dijelili isti stan u Zagrebu, iako su obojica kao državni dužnosnici imali pravo svaki na svoj stan. Državni tajnik za infrastrukturu Livaković bio je mozak svih operacija u cestogradnji.

No Sanader ga nije volio pa ga je čak i smijenio 2006. godine, na zahtjev braće Žužul koji nisu bili zadovoljni koliko dobivaju poslova na gradnji autocesta. Livaković je preferirao tvrtku Dinarik u vlasništvu brata Milivoja Mikulića, tadašnjeg člana uprave Hrvatskih autocesta. Uz Livakovića i Mikulića, trolist Kalmetinih asova u HAC-u činio je još i Josip Sapunar. Sva trojica dobila su prst dolje od tadašnjeg cezara Sanadera. No Livakovića je spasio Kalmeta čijoj je molbi da mu poštedi desnu ruku i zagrebačkog sustanara Sanader udovoljio. Sapunara je spasio Mladen Barišić kojem je ovaj "dušu prodao" zauzvrat se obvezujući da će sređivati poslove za Fimi mediju.

Sanader je svoje poslušnike u javnim poduzećima, koji su izvršavali sve što je on poželio, birao preko svojih bliskih suradnika ili neposrednim lokalnim vezama. Tako su u Hrvatskim autocestama, Autocesti Rijeka – Zagreb i Hrvatskim željeznicama Sanaderovi glavni "menadžeri za ljudske resurse" bili Luka Bebić i Miomir Žužul. Braća Žužul su za svoju tvrtku Skladgradnju tražili sve više i više poslova u cestogradnji pa su u HAC-u inicirali i navedene smjene i postavljali svoje ljude. Tako je nakon Mikulićeve smjene u upravu HAC-a imenovan Mario Lovrinčević, provjereni HDZ-ov kadar iz splitskog poglavarstva, ali i čovjek od povjerenja braće Žužul s kojima je već surađivao u Brodosplitu, gdje je bio član Nadzornog odbora.

Lovrinčević je jedan od privedenih u aferi bojenja tunela. Luka Bebić je pak "izmislio" Juricu Prskala, običnog inženjera u splitskom Konstruktoru, kao predsjednika uprave ARZ-a, a zatim i HAC-a. I Bebić i Prskalo su iz Metkovića. Prskalo je upetljan u aferu s tunelima i aferu Fimi media. Bebićeva "beba" je i Davorin Kobak, koji je optužen za krađu 27 milijuna kuna iz HŽ-a preko off shore tvrtki, a kao barba Lukin kadar može se kvalificirati i Josip Protega, bivši predsjednik uprave HPB-a, osumnjičen u aferi Bankomat. Protega se, naime, oženio Bebićevom bliskom rođakinjom. Sanader je kadrove za svoje prljave poslove pronalazio i kod svojih drugih bliskih suradnika pa mu je tako Ratko Maček pronašao Zlatka Korpara da vodi ARZ, a Marina Matulović-Dropulić Marija Crnjaka da vodi jedno vrijeme HAC. I Korpar i Crnjak sad su u pritvoru zbog Fimi medije.

eye4eye
otrov za zene

Member Is Offline

[*] posted on 22-12-2010 at 21:15 Reply With Quote

Quote:
Originally posted by krin
Ma , sve price su mora ali ova o jegulji u Kinezu.................bljak...bljak...bljak......sama pomisao da su tu je previse ..a da su u tebi je stravicna....
:info:

poseban osjecaj! :cacka:

eye4eye
otrov za zene

Member Is Offline

[*] posted on 24-12-2010 at 10:32 Reply With Quote

Quote:
Originally posted by krin
very special :pjano:

:vraglola:

Napush(t)en
Super Moderator

Registered: 26-4-2011
Member Is Offline

Mood: :casna:

[*] posted on 5-5-2011 at 15:58 Reply With Quote

Na ljubavnika potrošila 10.000 dolara pa otkrila da je on žena
SAD: Janna, žena srednjih godina, na internetu se predstavljala kao vatrogasac Jesse. 'Zavela' je Paulu koja je ostavila muža i htjela se preseliti 'ljubavniku'

http://i56.tinypic.com/1217674.jpg
dotična žena koja je bila "vatrogasac"

Amerikanka Paula Bonhomme upoznala je 2005. godine na chatu vatrogasca koji se predstavljao kao Jesse Jubilee James. Na darove koje mu je kupovala potrošila je 10.000 dolara (oko 50.000 kuna). Zbog vatrogasca je ostavila supruga i namjeravala se preseliti kako bi živjeli zajedno. No onda su joj 2006. godine javili da je Jesse umro od raka jetre. No uskoro se još više šokirala i to nakon što su njezini prijatelji otkrili kako Jesse zapravo nije niti postojao nego ga je izmislila Janna St. James, žena srednjih godina koja živi u Chicagu, piše Daily Mail.
Prevarena Paula odlučila je tužiti Jannu. Slučaj su prvo odbacili no sada je Paula ipak uspjela slučaj 'progurati' na sud. Paula tvrdi kako je Janna osim vatrogasca kreirala na internetu i cijeli niz njegovih imaginarnih prijatelja. Izmislila je i da Jesse ima šestogodišnjeg sina i čak joj je poslala njegovu fotografiju. 'Par' se nikada nije sreo. Paula je nekoliko puta razgovarala na telefon s Jannom koja je koristila poseban uređaj tako da je njezin glas zvučao kao muški.

http://i55.tinypic.com/wsth03.jpg
View User's Profile Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
eye4eye
otrov za zene

Member Is Offline

[*] posted on 6-5-2011 at 09:48 Reply With Quote

:duh:

Pages:  1  ..  11  12  13
Post new thread Poll:

Go To Top