Planet Napush(t)eni Last active: Never
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favourites   Post new thread Poll:
 Pages:  1  ..  4  5  6
Author: Subject: Zivot je rijeka....
eye4eye
otrov za zene

Registered: 15-11-2005
Member Is Offline

Mood: :vraglola:

[*] posted on 29-10-2010 at 19:23 Reply With Quote

Quote:
Originally posted by smonny

zato sad ove emacipanci..ubise sve pred sobom...ne znam...
sve vise kontam..ici zivjeti..u nekoj "siromasnoj" zemlji..samo gdje....:pimega:

evo mores na haiti. poprilicno su siromasni! :dzoja:

http://www.kodzlaje.com/images/webmaster/eyes%20dole.gif
View User's Profile E-Mail User Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
eye4eye
otrov za zene

Member Is Offline

[*] posted on 19-11-2010 at 13:14 Reply With Quote
Eto sta ti je zivot!

NESRETNI Rus Victor Gubin poginuo je vraćajući se iz trgovine kad ga je pogodila automobilska guma koju je bacio tinejdžer koji se posvađao sa svojom djevojkom.

Za Victorovu smrt u Sankt Petersburgu prije dva tjedna kriva je žestoka svađa koja je izbila između 16-godišnjeg Erica Nikolaeva i njegove djevojke Darije Kljukine. Eric je u jednom trenutku, u žaru svađe, bacio automobilsku gumu sa 11. kata te je ona pala na cestu i odbila se u nesretnog Victora, piše Life.ru.

Otac Dariji zabranio viđanje s Ericom

Eric je rekao da nije želio nikoga ubiti te ispričao da su toga dana šetali s još troje prijatelja. Otišli su se ugrijati na gornje katove nebodera te je tada izbila svađa koja je završila tragično. Dariji je otac zabranio viđanje sa "slučajnim ubojicom", no ona tvrdi da ga još uvijek voli i želi biti s njim.

Ericova majka je ljuta na Hitnu pomoć za koju tvrdi da nije dobro reagirala, jer je Victora vozila u najdalju bolnicu te im je on putem umro. Smatra da njezin sin nije kriv.

View User's Profile E-Mail User Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
eye4eye
otrov za zene

Member Is Offline

[*] posted on 22-12-2010 at 15:27 Reply With Quote

Quote:
Originally posted by krin
.....Upozorenje-CUVAJTE SE KAPULJASA!!!!!!!!

:groza:

eye4eye
otrov za zene

Member Is Offline

[*] posted on 25-1-2011 at 15:53 Reply With Quote
'bem te zivote!

http://www.index.hr/images2/zatvor-ilustracija625.jpg

SIGURNO ste mnogo puta čuli onu "tko radi, taj i griješi". No, što kad pogriješe policija i pravosuđe te za težak zločin optuže nevinu osobu? Početkom siječnja objavljena je vijest o Amerikancu koji je nedužan proveo čak 30 godina iza zatvorskih rešetaka, a među brojnim Top 10 listama koje su preplavile internetske stranice nalazi se i ona Top 10 optuženika koje su proglasili nevinima nakon što su ih pogubili.

1. Carlos De Luna

Iako je Carlos De Luna sucu kazao kako je krivac kojeg traži Carlos Hernandez, muškarac s bogatim kriminalnim dosjeom, nisu mu povjerovali te su ga optužili za ubojstvo Wande Lopez počinjeno 1983. godine na benzinskoj postaji. De Luna je optužen iako na sebi nije imao ni kapi krvi, a Wanda je bila nasmrt izbodena te je mjesto zločina bilo prekriveno krvlju. Pogubljen je 1989. godine. Kasnije se ispostavilo da bi krivac ipak mogao biti Hernandez, jer je počinio nekoliko sličnih zločina.

2. Larry Griffin

Nakon ubojstva Quintina Mossa 1980. godine policija je uhitila Larry Griffina. Iako na mjestu zločina nije pronađen ni jedan njegov otisak, drugi dokazi su navodno ukazivali upravo na njega. Griffin je pogubljen 1995. godine, a 10 godina kasnije je dokazano da je bio nevin.

3. Ruben Cantu

Ruben Cantu i njegov prijatelj David Garza optuženi su da su 1984. godine provalili u kuću u izgradnji, sukobili se s dvojicom radnika koji su ondje spavali i ubili jednog od njih. Iako nije bilo dokaza za to i nisu imali priznanje, policija je za ubojstvo optužila Rubena, koji je pogubljen 1993. godine. Garza je cijelo vrijeme tvrdio kako Cantu nije mladić koji je bio s njim u trenutku pljačke i ubojstva.

4. David Spence

1982. godine David Spence optužen je za silovanje i ubojstvo dviju 17-godišnjakinja i jednog 18-godišnjaka iz Teksasa. Pogubljen je 1997. godine iako protiv njega nije pronađen nikakav konkretan dokaz te su i detektivi koji su radili na slučaju tvrdili kako ne misle da je Spence krivac.

5. Jesse Tafero

Jesse Tafero, Walter Rhodes i Sonia Jacobs sukobili su se 1976. godine s policijom i ubili dvojicu policajaca. Rhodes je na suđenju kazao kako je Tafero ubio policajce, a iako su Tafero i Jacobs tvrdili suprotno, glavnim krivcem je proglašen upravo Tafero. Pogubljen je 1990. godine. Kasnije je utvrđeno da je policajce ubio zapravo Rhodes, na kojem su jedinom pronađeni tragovi baruta.

6. Ellis Wayne Felker

Ellis Wayne Felker uhićen je 1981. godine zbog silovanja i ubojstva Evelyn Joy Ludlum. Iako nije bilo čvrstih dokaza, Felker je proglašen krivim i pogubljen je 1996. godine, unatoč činjenici da je policija imala priznanje druge osobe za počinjeni zločin.

7. Leo Jones

Ni Leo Jones nikad nije priznao počinjenje zločina, ali je svejedno pogubljen 1998. godine. Teretilo ga se da je 1981. godine ubio policajca Thomasa Szafranskija. Iako je i nekoliko svjedoka događaja tvrdilo da je policajca ubio neki drugi muškarac, sud je te navode ignorirao. Naknadno je utvrđeno da Jones ipak nije bio kriv.

8. Cameron Todd Willingham

Cameron Todd Willingham u požaru kuće izgubio je kćer. Policija ga je uhitila pod sumnjom da je upravo on izazvao požar. Pogubljen je 2004. godine, a pet godina kasnije, kad je slučaj ponovno otvoren, utvrđeno je da je zapravo bio nevin.

9. Joseph O’Dell

1985. godine žena po imenu Helen Schartner silovana je i ubijena ispred noćnog kluba u Virginia Beachu. Iako je tijekom suđenja tvrdio da je nevin, Joseph O’Dell proglašen je krivim i pogubljen 1997. godine. 2000. godine su uništeni DNK dokazi iz slučaja, što je potaknulo sumnju da je uistinu netko drugi bio krivac.

10. Lionel Herrera

Lionel Herrera 1981. godine optužen je za ubojstvo dvojice policajca. Pogubljen je godinu dana kasnije. Naknadno je utvrđeno da je policajce zapravo ubio njegov brat, Raul Herrera, ubijen 1984. godine.

eye4eye
otrov za zene

Member Is Offline

[*] posted on 14-2-2011 at 09:22 Reply With Quote
Glumac iz kultnog filma 'Ko to tamo peva' postao vozač autobusa

http://www.jutarnji.hr/multimedia/archive/00371/blic01_371886S1.jpg

Sa samo jedanaest godina stao je rame uz rame sa glumačkim legendama Nedom Arnerić, Pavlom Vuisićem, Batom Stojković, Taškom Načićem, Draganom Nikolićem, Aleksandrom Berčekom i Slavkom Štimcem. Devedesetih godina bio je DJ, zatim policajac, a od 2002. vozi autobus gradskog prometa u Beogradu na liniji 17. Nenad Kostić (41), mali muzičar iz filma “Ko to tamo peva”, kaže da i danas, 30 godina kasnije, na poslu susreće iste situacije nalik onima iz kultnog filma, piše srpski Blic.

Nenad Kostić je 1980. godine išao u peti razred osnovne škole u Vrčinu, kad je od njegovog strica Miodraga, koji je svirao harmoniku, stigao poziv da ide sa njim da snima film u Deliblatsku Pješčaru. Stric mu je objasnio da želi svom prijatelju iz vojske Slobodanu Šijanu uslugu da snimi diplomski rad i da će u tom projektu sudjelovati svi poznati glumci. Jedanaestogodišnji Nenad je pristao otići na probu filma “Ko to tamo peva”.

Za svoju je prvu ulogu dobio 1,5 milijuna dinara, što je tada bilo jako puno novaca. Za primjer, novi 'fićo' stajao je oko četiri tisuće. Problem se pojavio kada je trebao svirati drombulje jer naravno to nije znao. Međutim, Šijan je napravio ustupak, pa je to snimljeno preko playbacka.

Jednog dana na snimanju morali su napraviti scenu u kojoj ga Bata Stojković šamara, a zbog krupnog kadra morali su to stvarno odglumiti.

- Međutim, on me je toliko odalamio da je meni zazvonilo u ušima i suze su same krenule. Pobjegao sam iz autobusa koliko me noge nose i sakrio se u Pančevu. Filmska ekipa me cijeli dan tražila, a kad su me našli, Bata mi je donio najveću bombonjeru koja se mogla kupiti uz obećanje da me više tako neće udariti - priča Nenad.

Film je snimljen za samo 26 dana.

Nenad nakon završene srednje prometne škole počinje raditi kao DJ po beogradskim diskotekama.

- Nakon što sam odslužio vojsku u Ljubljani, počeo sam puštati glazbu sa ploča i to sam radio punih šest godina. Onda je došlo do rata i bio sam mobiliziran na ratištu u Vukovaru. Po povratku prijavio sam se na posao u policiji i radio sam u patroli u stanici u Rakovici punih četiri godine – priča Nenad.

Dodaje kako je izašao iz policije kada su ga poslali na Kosovo. Tada je otvorio igraonu s fliperima, stolnim nogometom, video igrama i drugim zanimacijama.

U jesen 2002. vidio je oglas za vozača gradskog prijevoza u Beogradu gdje sada vozi na liniji 17.

Dok turira na početnoj stanici “sedamnaesticu”, priprema retrovizore za polazak, priča kako mu se “Ko to tamo peva” događa svaki dan.

- Dogodi se da moram naglo zakočiti pa putnici pričaju kao po scenariju iz filma. Čujem stalno “vozi Miško”, ili “kako voziš, nije krumpir”, ali se samo nasmijem i nastavim. Nije ni čudo što je film tako uspio, toliko raznih ljudi na malom prostoru, to je život - odmahuje Nenad i sa početne stanice kreće u novi krug “sedamnaestice”.

eye4eye
otrov za zene

Member Is Offline

[*] posted on 16-3-2011 at 12:54 Reply With Quote
Prosvjednici iz Zagreba dirnuli Japance do suza

http://danas.net.hr/2011/03/14/0471007.48.jpg

Prosvjednici iz Zagreba dirnuli Japance do suza
'Hvala vam, ovo me dirnulo do suza. Vjerujemo da će sunce ponovno izaći... Arigato!', samo je jedna od brojnih zahvala koje su Japanci uputili prosvjednicima iz Zagreba nakon što su ih rasplakali kada su na trenutak zastali i u tišini zapalili svijeće ispred japanske ambasade.

'Hvala vam, ovo me dirnulo do suza. Vjerujemo da će sunce ponovno izaći... Arigato!', samo je jedna od brojnih zahvala koje su Japanci uputili prosvjednicima iz Zagreba nakon što su ih rasplakali kada su na trenutak zastali i u tišini zapalili svijeće ispred japanske ambasade.

Prosvjed protiv Vlade održan u subotu u Zagrebu proglašen je najglasnijim do sada, no ipak, usred silnog nezadovoljstva koje su izražavali na ulicama, prosvjednici su bili svjesni toga da ima onih kojima je u životu teže. Tako su tisuće ljudi pred ambasadom Japana zastali i u tišini zapalili svijeće za sve žrtve razornog potresa i tsunamija koji je pogodio taj narod.

Snimka tog velikog djela ubrzo je objavljena na YouTubeu, te je u samo nekoliko dana pregledana preko 50 tisuća puta. Isti video postavljen je i na nekoliko japanskih verzija YouTubea, a svoju zahvalnost na učinjenom djelu Japanci su izrazili kroz brojne, dirljive komentare:

''Ovo je nevjerojatno. Tolika gomila se zaustavila i utišala zbog ničega osim čistog suosjećanja i ljubavi. To su prosvjedi nade i humanosti. Vaše molitve živjet će u našim srcima zauvijek. Hvala vam puno što mislite na nas u ovim teškim vremenima. Sjećat ćemo se toga još generacijama.''

''Zahvaljujemo se iz Japana. Sada možemo vjerovati da nismo sami.''

U namjeri da se zahvale prosvjednicima Japanci poruke pišu i na hrvatskom jeziku. Istina, pomalo nespretno, no ne možemo im zamjeriti jer poruka je ipak shvaćena:

''Tako impresioniran. Hvala ti, svatko u Hrvatska. Iz Japana. Spremanje novac i otići na putovanje Hrvatska.''

''Hvala vam, ovo me dirnulo do suza. Vjerujemo da će sunce ponovno izaći... Arigato!'', poručila je Japanka, te je ujedno rekla kako će poruku prenijeti i svojim rođacima koji su ostali bez doma u potresu.

O tome kakav su narod Japanci uvelike govori i činjenica da je Yoshio Tamura, veleposlanik Japana u Hrvatskoj, u utorak u Grubišnom Polju s tamošnjim gradonačelnikom Zlatkom Mađeruhom potpisao ugovor o donaciji 37.000 eura za kupnju vatrogasnog vozila.

Veleposlanik se također zahvalio hrvatskom narodu na izraženoj sućuti, te je dodao da i sada moramo biti snažni i napraviti sve kako bi se spasilo one koji su još u opasnosti.

Pages:  1  ..  4  5  6
Post new thread Poll:

Go To Top