Planet Napush(t)eni Last active: Never
Not logged in [Login ]
Go To Bottom

Printable Version | Subscribe | Add to Favourites   Post new thread Poll:
 Pages:  1  2  3  ..  7
Author: Subject: Prijedor
eye4eye
otrov za zene

Registered: 15-11-2005
Member Is Offline

Mood: :vraglola:

sad.gif posted on 10-5-2007 at 21:37 Reply With Quote
Prijedor

grad koji smo voljeli, a sto bi rek'o stuka - i jos uvijek volimo (ako nista onda volimo sjecanje na njega)
http://www.ecolebizu.org/illustrations/Prijedor.jpeg

http://www.kodzlaje.com/images/webmaster/eyes%20dole.gif
View User's Profile E-Mail User Visit User's Homepage View All Posts By User U2U Member
Pink
Rodica od rodice

Registered: 20-11-2005
Member Is Offline

Mood: uh uh

[*] posted on 10-5-2007 at 22:20 Reply With Quote

Golf na meti bombasa

Automobil 39-godisnjeg Sakiba Mujanica dignut je u vazduh u noci s utorka na srijedu, u detonaciji eksplozivne naprave podmetnute pod njegov golf, koji je bio parkiran ispred kuce u prijedorskom naselju Raskovac, saopstila je policija.

Eksplozivna naprava detonirala je u 2.15, dok je Mujanic spavao.

Automobil je znatno unisten, a od snage detonacije osteceni su i automobili parkirani u dvoristu kuce koju Mujanic koristi kao podstanar.

Tuzilac Zoran Bulatovic izjavio je da je istraga "opsezna i sveobuhvatna", ali da iskljucuju mogucnost medjunacionalne netrpeljivosti kao motiva napada.

Nova eksplozija u Prijedoru uznemirila je mjestane Raskovca i porodicu Sakiba Mujanovica koji sa suprugom Azrom (37) i njihovim sedmogodisnjim sinom zivi kao podstanar u kuci ispred koje se dogodila eksplozija.

"Dva sata iza ponoci jaka detonacija je mene i moju suprugu bukvalno podigla iz kreveta. Kada sam izisao u dvoriste sve je bilo puno dima, a u vazduhu se osjecao miris baruta. Vidio sam da mi je automobil u eksploziji potpuno unisten. Dvoriste je bilo prekriveno staklom od polupanih komsijskih prozora i unistenih parkiranih automobila", rekao je Mujanic.

On sumnja da su za bombaski napad odgovorni ljudi koji mu, tvrdi, prijete vec godinu dana. On tvrdi da su mu prijetili da ce mu oteti dijete i "uciniti zlo njegovoj porodici".

U strahu od bombasa, Azra Mujanic, njegova supruga, strahuje za bezbjednost djeteta.

"Nadam se da ce policija rasvijetliti slucaj, a zaista ne znam kome smo se mogli zamjeriti."

Moguci motiv

Kod Mujanovica, inace, stanuje Smail Alisic, bivsi suvlasnik Fabrike tekstila "Sconto prom", koji ceka da ide na dvogodisnju robiju zbog toga sto je nozem izboo Elizabetu Josipovic, bivsu ljubavnicu i sadasnju vlasnicu fabrike. Alisic nema gdje da zivi nakon sto je Josipovicevoj prepisao svu svoju imovinu.
View User's Profile View All Posts By User U2U Member
Stuka
sleep now in the fire

Registered: 1-10-2006
Member Is Offline

Mood: Budan, a volio bih spavat :zjev:

[*] posted on 10-5-2007 at 23:05 Reply With Quote

i jos uvijek volimo (ako nista onda volimo sjecanje na njega):ave:

"It's not about the size of the dog in the fight, it's about the size of the fight in the dog."
misko
Apocalipso

Member Is Offline

Mood: sretno :heheda:

[*] posted on 11-5-2007 at 16:10 Reply With Quote

U naselju Raškovac u Prijedoru, u ulici Muharema Suljanovića broj 83, jučer oko dva sata odjeknula je strahovita eksplozija koju je prouzrokovala nepoznata naprava aktivirana pod automobilom "golf 3", vlasništvo Sakiba Mujanića (39), rodom iz Prnjavora, nastanjenog u Prijedoru.

Jaka detonacija

Od jačine detonacije oštećena su još dva automobila, "opel astra" i "golf 2", koja su bilaparkirana u neposrednoj blizini. Također, pričinjena je i šteta na fasadi i na prozorima okolnih kuća, posebno porodice Rizvan.
Sakib Mujanić, koji sa suprugom Azrom i sedmogodišnjim sinom živi u kući koja je samo nekoliko metara udaljena od mjesta gdje se eksplozija dogodila, kaže da ga je probudila jaka detonacija.
- Bio sam šokiran onim što sam vidio. Potpuno uništen automobil, dim, miris baruta i staklo na sve strane - kazao nam je Mujanić.
On je dodao da je njegova porodica posljednjih godinu izložena raznoraznim prijetnjama, najviše telefonskim, te da je sumnje ko bi mogao podmetnuti eksploziv pod njegov automobil prenio policiji i tužilaštvu, od kojih očekuje da pronađu počinioce.

Uznemirene komšije

Uplašene posljednjom eksplozijom u Prijedoru su i komšije Sakiba Mujanića, a jedna od njih je Sadija Rizvan, na čijoj su kući od detonacije razbijena stakla i oštećen krov.
- Istrčala sam iz kuće i nikoga nisam vidjela, niti sam čula bilo kakav automobil da odlazi - priča još uvijek eksplozijom uznemirena Sadija Rizvan.
Dežurni tužilac Zoran Bulatović jučer je, nakon razgovora sa oštećenim Sakibom Mujanićem, kazao da će istraga u ovom slučaju koji je uznemirio mještane Raškovca potrajati.
- Za sada mogu jedino potvrditi da podmetanje eksploziva pod Mujanićev automobil nemanacionalnu dimenziju, niti se dovodi u kontekst međunacionalne netrpeljivosti - kazao je Bulatović.

Pink
Rodica od rodice

Member Is Offline

[*] posted on 12-5-2007 at 09:37 Reply With Quote

Josipoviceva osumnjicena

Elizabeta Josipovic, vlasnica "Skontoproma" i njen brat E.M. osumnjiceni su, da su u noci 8. na 9. maj aktivirali eksploziv postavljen pod automobil golf 3, vlasnistvo Sakiba Mujanica (39).

"Postoje osnovi sumnje da iza toga stoje E.J. i njen brat E.M. koji zive i rade u Prijedoru, a motivi su najvjerovatnije nerijeseni imovinsko-pravni odnosi. Oboje osumnjicenih su prekjuce negirali da su umijesani u slucaj postavljanja eksploziva pod automobil u naselju Raskovac", kazala je Bojana Gasevic, portparol CJB Banjaluka.

Odmah poslije eksplozije ispred kuce u kojoj stanuje porodica Sakiba Mujanica, on je ustvrdio da iza podmetanja eksploziva stoji Elizabeta Josipovic.

"Nazalost, rijec je o mojoj rodici Elizabeti Josipovic koja je mene i moju porodicu dovela iz Prnjavora u Prijedor, kako bi radili u 'Skontopromu', da bi mi prije godinu dana dala otkaz, samo zato sto sam krov nad glavom pruzio njenom bivsem nevjencanom suprugu Smaji Alisicu, koji zbog nje mora na robiju. Alisic je pao pod njen uticaj i prepisao joj svu imovinu koju je godinama sticao radeci u Norveskoj, da bi u ocajanju, prije nekoliko mjeseci, nasrnuo na nju i zabio joj noz u trbuh. Posto je ostao bez icega, ja sam mu pruzio utociste", tvrdi Mujanic, dodajuci da je u cijeli slucaj umijesan i Elizabetin brat E.M.
Josipoviceva ove optuzbe odlucno demantuje.

" To su najobicnije lazi i podmetanja. Sakibu sam dala posao, a on mi ovako uzvraca. On u stvari stoji iza pobune radnika u mom preduzecu, stalno ih huska protiv mene i pise kojekakve peticije. Nemam nikakve veze sa podmetanjem eksploziva pod njegov automobil, ni ja ni moj brat, a ni moji saradnici", kazala je Josipoviceva. koja je juce otisla u Istanbul.

"Ona ne zeli da Alisica vidi u Prijedoru, jer se boji da ce on povratiti svoju imovinu i vlasnistvo nad 'Skontopromom'", tvrdi Mujanic.

Dezurni tuzilac Zoran Bulatovic, kaze da jos nije dobio kompletan izvjedstaj iz policije o privodjenju na saslusanje E.J. i E.M.
Stuka
sleep now in the fire

Member Is Offline

[*] posted on 12-5-2007 at 14:21 Reply With Quote

:misli: koja je ovo ludara...

"It's not about the size of the dog in the fight, it's about the size of the fight in the dog."
Pink
Rodica od rodice

Member Is Offline

[*] posted on 12-5-2007 at 14:43 Reply With Quote

zesca :udri:
lupiga
Oluja

Registered: 22-11-2005
Member Is Offline

Mood: zreo za penziju :cica:

[*] posted on 31-5-2007 at 15:22 Reply With Quote
Dodjela stana mimo zakona

PRIJEDOR - Stanica javne bezbjednosti Prijedor podnijela je izvjestaj protiv B.G. (59), direktora Rudnika zeljezne rude Ljubija a.d. Prijedor, zbog osnova sumnje da je pocinio krivicno djelo zloupotrebe sluzbenog polozaja ili ovlastenja, saopstio je juce MUP RS.

On se po prijavi koju je policija zaprimila 1. marta, tereti da je koristeci svoj polozaj i funkciju nezakonito dodijelio dvosoban stan u Prijedoru L.R. radniku Mittal rudnika Prijedor, cime je nanio materijalnu stetu svom preduzecu u visini od najmanje 30.000 maraka.

Bozo Grbic (59), direktor RZR Ljubija, ogorcen je onim sto mu se stavlja na teret jer je, kako tvrdi, procedura u dodjeli stanova tekla po zakonu.

Za vijest da sam se nasao na sajtu MUP-a za zloupotrebu sluzbenog polozaja saznao sam od novinara koji su mi tu vijest i procitali. Tvrdim da je procedura oko dodjele stana radniku Mittal rudnika Prijedor Luki Rajlicu potpuno zakonski ispostovana. Njemu je zajednicka stambena komisija RZR-a i Mittala dodijelila dvosoban stan u Prijedoru, jer nije imao rijeseno stambeno pitanje, kazao je Grbic.

On je dodao da se na tu odluku komisije zalio takodje jedan od radnika Mittal rudnika Prijedor koji ima djelomicno rijeseno stambeno pitanje, pa komisija nije uvazila njegovu zalbu.

On se potom obratio policiji, kazao je Grbic.
Pink
Rodica od rodice

Member Is Offline

[*] posted on 3-6-2007 at 09:46 Reply With Quote

Ucenica koju je silovao dalji rodjak pred porodom

Policija u Prijedoru zajedno s nadleznim tuzilastvom rasvjetljava krivicno djelo spolnog nasilja nad petnaestogodisnjakinjom iz sela Omarska.

Komplicirani slucaj koji je uznemirio mjestane ovog sela jucer nije zeljela komentirati ni dezurna tuziteljica Mirjana Miodragovic-Basrak.
- Rijec je o osjetljivom slucaju i maloljetnici. To je jedan od razloga zbog kojih ne zelim davati nikakve informacije, tim prije sto ce rasvjetljavanju ovog krivicnog djela prethoditi i opsezna istraga - kazala je kratko Miodragovic-Basrak.
Nezvanicno ipak saznajemo da je 15-godisnjakinju silovao njen dalji rodjak R. M. (31) iz sela Krivaja kod Prijedora. On se, opet prema nezvanicnim saznanjima, odnedavno nalazi van BiH, odnosno u Sloveniji, gdje privremeno radi.
Petnaestogodisnjakinja, koja je nakon silovanja ostala trudna, smjestena je u Klinicki centar Banja Luka, na Ginekolosko-akuserski odjel, gdje se ubrzo treba poroditi.

Nezvanicno saznajemo da je jucer u tuzilastvu saslusana djevojcicina majka J. K. (40),koja je navodno izjavila da nije primijetila kcerkinu trudnocu. Trudnocu su, za razliku od nje, navodno primijetili nastavnik tjelesnog odgoja i pedagog osnovne skole u kojoj djevojcica pohadja osmi razred.
Prema pricama iz sela, porodica silovane maloljetnice, u kojoj ima jos sestero djece, slucaj je pokusala zataskati kako se navodno u selu za to ne bi saznalo. Cijelu pricu ce, nakon porodjaja, rasvijetliti izjava maloljetnice u nadleznom tuzilastvu.
Pink
Rodica od rodice

Member Is Offline

[*] posted on 6-6-2007 at 08:49 Reply With Quote

Ubistvo u prijedorskom naselju Tukovi - Povratnica pronadjena mrtva u kuci s ranom na glavi

Bezivotno tijelo povratnice Adavije Brkic (78), mjestanke naselja Tukovi u Prijedoru, otkrila je policija, nakon sto je preksinoc oko 23 sata provalila vrata njene porodicne kuce koja se nalazi u ulici Tode Svrakica.

Tamara Despenic, portparol MUP-a RS, kazala je jucer da je policiju pozvala Adavijina rodica N. M., zabrinuta za tetku koja se duze vrijeme nije javljala na kucni telefon.
- Zbog vidnih tragova krvi na glavi preminule Adavije Brkic, tuzilastvo je nalozilo obdukciju - kazala je Despenic.
Rezultati obdukcije tijela preminule starice, koju je jucer u kasnim popodnevnim satima u bolnici u Prijedoru uradio banjalucki patolog Milan Srdic, bit ce poznati najvjerovatnije danas.
U medjuvremenu saznajemo da je u policiji u Prijedoru, u opseznoj istrazi koja bi trebala rasvijetliti okolnosti smrti ove povratnice, jucer saslusano nekoliko osoba. Izjave su policiji dali i Adavijini bliski rodjaci, te brat i sestra.
Nije iskljucena mogućnost da je Adavija ubijena iz koristoljublja te da postoji i moguci izvrsilac. Nakon saslusanja, njegovo ime ce, biti naknadno saopceno.
U tuzilastvu i policiji, koja od pronalaska bezivotnog tijela povratnice stalno dezura pred njenom kucom, saznajemo da ce danas biti saopceno vise detalja o ovom slucaju.

Nije imala djece

- Nakon smrti supruga Hameda s kojim nije imala djece, Adavija je zivjela sama. Pomagao joj je brat Nasir koji stanuje u blizini njene kuce, a povremeno joj je dolazila i sestra koja s porodicom zivi u Bihacu - ispricao nam je komsija nesretne zene Said Alagic.
Istakao je da je Adaviju, koja je inace zivjela od muzevljeve penzije, posljednji put vidio tri dana prije nego sto je policija otkrila njeno tijelo.

Smrt povratnice Adavije Brkic uznemirila je mjestane Tukova, koji pricaju da je ova starica strahovala od samackog zivota. Bojala se, kako kazu, da ce joj neko provaliti u kucu i ubiti je. Komsije nesretne starice tvrde da u ovom slucaju nije iskljuceno ni ubistvo, jer su u ovom kraju kuce povratnika cesto na meti provalnika.
Pink
Rodica od rodice

Member Is Offline

[*] posted on 6-6-2007 at 09:00 Reply With Quote

Sve vise djece na ekstaziju

PRIJEDOR - Narkomanija u osnovnim skolama uzela je maha, a prema najnovijim podacima djeca uglavnom konzumiraju marihuanu i ekstazi.

Ovo potvrdjuju i najnoviji podaci po kojima u Prijedoru cak 60,73 odsto djece uzrasta do 14 godina povremeno konzumira neki od stimulansa i opijata.

Ti frapantni podaci rezultat su ankete medju ucenicima prijedorskih osnovnih skola koju je uradio pilot-projekat "Devinfo" podrzan od UNICEF-a. Od 736 anketiranih prijedorskih osnovaca, ucenika zavrsnih razreda, 289 njih ili 39,27 ne uzima nista od stimulansa - alkohola, cigareta, tableta za smirenje, droge, dok ostali ispitanici tvrde da su vec uveliko postali dio zacaranog kruga droge. Medju njima najveci broj je uzivalaca marihuane, ali i teske droge ekstazija.

Milena Miodragovic, sociolog u prijedorskom Centru za socijalni rad, kaze da su rezultati ove ankete porazavajuci i da je alarm za uzbunu po njoj vec odavno trebao da zazvoni.

"Ovim projektom kojim se zeljelo doci do jedinstvene baze podataka koji sadrze relevantne pokazatelje o zdrastvenom, higijenskom i rizicnom ponasanju mladih dosli smo do sokantnih rezultata i cinjenice da se vise od 60 odsto prijedorskih cetrnaestogodisnjaka vec susrelo s nekim od opijata i da ih je pocelo upotrebljavati", kaze Miodragoviceva.

Ona kaze da ce se u okviru "Devinfovog" pilot projekta cija je prva faza zavrsena u 10 opstina u BiH pokusati hitno djelovati kako bi se narkomaniji medju mladima stalo u kraj.

"Baveci se ovim istrazivanjima dosli smo do saznanja da razlozi zbog cega sve vise mladih, cak i u osnovnim skolama posezu za nekim opijatima lezi u pogorsanju opstih socioekonomskih uslova zivota njihovih roditelja, poremecenim odnosima u porodici kao i emocionalnoj nezrelosti tinejdzera te uticajem vrsnjackih grupa", kaze Miodragoviceva.

Milenko Vuckovic, predsjednik Aktiva direktora prijedorskih osnovnih skola, kaze da oni cine sve da sprijece ulazak droge u skole, ali da bi se u tu akciju trebali ukljuciti svom snagom i roditelji, NVO, lokalna i sira drustvena zajednica.

"Strasno je sto se ispred skolskih dvorista lako mogu pronaci oni koji djeci nude neki od opijata. Sigurno je da je droga djeci na dohvat ruke, jer je Prijedor prepun dilera. U akciju sprecavanja ulaska droga u skole moramo se ukljuciti svi, roditelji, policija, skole, zdravstveni radnici i oni koji nam mogu pomoci u borbi protiv narkomanije", kaze Vuckovic.

Preventivne aktivnosti u cilju sprecavanja zloupotrebe droga redovno se realizuju u banjaluckoj Osnovnoj skoli "Ivo Andric".

U okviru tih aktivnosti uradjena je i anketa o narkomaniji za ucenike osmih i devetih razreda u kojoj je ucestvovao 251 ucenik ove skole. Na pitanje koje je postavljeno u anketi da li je upoznao nekog ko koristi drogu 56 odsto ucenika je izjavilo da su upoznali, a 44 odsto da nisu.

"Da im neko ponudi drogu, da li bi je uzeli ucenici su odgovorili da bi je odbili, ali neki dodatni napisani odgovori ukazuju na sumnju, odnosno iskrenost odgovora. Ti odgovori su glasili 'za sada necu', 'sada ne', te 'nisam siguran za kasnije'", kaze Tatjana Mihajlovic, psiholog u OS "Ivo Andric".

Kao razloge uzimanja droge 44 odsto djecaka je navelo radoznalost, 46 odsto ih je reklo da su to razni zivotni problemi, a 10 odsto da se dozivi neko novo iskustvo. Na isto pitanje 53 odsto djevojcica je odgovorilo da su razlozi uzimanja droge razni zivotni problemi, 28 odsto ih je odgovorilo da je to radoznalost, a 19 odsto kao razlog navodi da se dozivi novo iskustvo.

Mihajloviceva navodi da skola povremeno organizuje i predavanja ljekara specijalista za ucenike osmih i devetih razreda, a razlog jeste upravo krizni period puberteta kao najburniji i najranjiviji period zivota za koji se vezuje najcesce i prva upotreba opojnih droga.

U Srbiji narkomani od 11 godina

Djeca u Srbiji najradije se drogiraju ekstazijem, a narkomanski zivot pocinju izmedju 11 i 14 godina.

Ovo su podaci velikog ispitivanja bolesti zavisnosti kod mladih iz 2002. godine, cije hitno provodjenje je trazio tadasnji premijer Srbije Zoran Djindjic.

Analize su tada uradjene u sest okruga, u Srbiji je prvi put upotrijebljena takozvana metodologija ESPAD studije koja se u istrazivanju bolesti zavisnosti primjenjuje u 35 evropskih zemalja.

Koordinator Vladine Komisije za prevenciju zavisnosti medju omladinom dr Ivan Dimitrijevic kaze da su tada uz saglasnost nastavnika i roditelja uradili analizu mokrace 1.450 ucenika i dosli do frapantnog otkrica.

"Pokazalo se da najvise djece koristi ekstazi. Na drugom mjestu bili su sedativi iz grupe benzodijazepina, pa marihuana i na kraju heroin i kokain", kazao je on.

Na porast narkomanije medju najmladjim u BiH upozoravaju i predstavnici medjunarodnih organizacija.

Njihova istrazivanja pokazala su veliki porast konzumenata narkotika u sarajevskim osnovnim skolama, mada zvanicne podatke o tacnom broju narkomana nemaju.

Navode i to da najveci problem predstavljaju dileri koji konstantno izmisljaju nove nacine doturanja narkotika. Da ne bi stajali pred skolama i tako bili sumnjivi, izmislili su novi metod. Drogu pakuju u male plasticne kuglice i bacaju u travu u parkovima. Konzumenti nekoliko trenutaka zatim prolaze istim putem i "pokupe posiljku", a ostave novac.
smonny
cvrcnuta

Registered: 17-11-2005
Member Is Offline

Mood: izvidjacko :trazi:

[*] posted on 6-6-2007 at 09:07 Reply With Quote

Quote:
Originally posted by Pink
Ovo potvrdjuju i najnoviji podaci po kojima u Prijedoru cak 60,73 odsto djece uzrasta do 14 godina povremeno konzumira neki od stimulansa i opijata.

:shocked2:

http://www.kodzlaje.com/images/razno/rslike/proudtobebosnian.gif
Pink
Rodica od rodice

Member Is Offline

[*] posted on 6-6-2007 at 09:08 Reply With Quote

zalosno..sve je to zalosno
Stuka
sleep now in the fire

Member Is Offline

[*] posted on 6-6-2007 at 16:33 Reply With Quote

valabas... pored ovakve trave oni tablete piju.....:dim:

elmi
Rodica 3 i 1/2

Registered: 24-11-2005
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 6-6-2007 at 18:15 Reply With Quote

U Starom Gradu nemozes zivjeti navece od njih.Po citavu noc bjesne,a piju neku pivu flasa od 2 litra,ja mislila neka cola
kad kazu piva:shocked2:.Sprica i flasa pun kej i nasip.Flase razbijaju i bacaju u Sanu,svako jutro mi moramo cistiti plocu da bi po danu mogli biti tu:groza:,al vazno je neka njihovi roditelji zive u RS,a sta ce biti s djecom to je najmanje za njih vazno.Zalosno i uzasno.
elmi
Rodica 3 i 1/2

Registered: 24-11-2005
Member Is Offline

Mood: No Mood

[*] posted on 6-6-2007 at 18:52 Reply With Quote
Nazif Sivac priznao da je ubio staricu Adaviju Brkić

Pripadnici Stanice javne bezbjednosti Prijedor su 5. juna lišili slobode Nazifa Sivca (1988.) iz Prijedora zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično djelo ubistvo nad Adavijom Brkić, čije mrtvo tijelo je u noći 4. juna pronašla patrola policije u naselju Tukovi, u Prijedoru, u kući u kojoj je starica bila nastanjena....

Nakon lišenja slobode, osumnjičeni je priznao izvršenje navedenog krivičnog djela, navodeći pri tome da je žrtvu poznavao i da je kod nje za novac obavljao fizičke radove, saopćeno je iz MUP-a RS-a.

Na osnovu naredbe suda izvršen je pretres kuće vlasništvo D.S. u kojoj je privremeno boravio osumnjičeni, prilikom čega je on dobrovoljno predao predmete koje je otuđio iz kuće oštećene: radiokasefeton, TV kućnu antenu, ženski novčanik koji je pripadao žrtvi i u kojem se nalazilo 50 KM i ženske naušnice za koje je utvrđeno da su u momentu izvršenja krivičnog djela nasilno skinute sa žrtve.

Po naredbi okružnog tužioca 5. juna je u prostorijama Opšte bolnice Prijedor sudski vještak izvršio obdukciju pronađenog tijela Adavije Brkić, konstatovao je da se radi o nasilnoj smrti koja je nastupila usljed zadobijenih udaraca u predjelu glave i tijela i zadavljenjem stezanjem vrata šakama.

Osumnjičeni Nazif Sivac je jutros sproveden okružnom tužiocu Banja Luka, područna kancelarija Prijedor.
Pink
Rodica od rodice

Member Is Offline

[*] posted on 6-6-2007 at 19:14 Reply With Quote

velis rode, ti cistis plocu :eureka: sad kuzim odkud si tako happy
Stuka
sleep now in the fire

Member Is Offline

[*] posted on 6-6-2007 at 23:32 Reply With Quote

oni flasu u sanu, elmi za flasom!:uk:

smonny
cvrcnuta

Member Is Offline

[*] posted on 18-6-2007 at 11:13 Reply With Quote
Koban skok sa 1.000 metara

PRIJEDOR - Dragan Kecman (34) je imao tehnickih problema sa otvaranjem glavnog padobrana zbog cega, navjerovatnije u nadi da ce ih uspjeti otkloniti, nije otvorio pomocni padobran, izjavio je nakon uvidjaja dezurni tuzilac Vukasin Kondic.

Kecman je poginuo na prijedorskom sportskom aerodromu Urije, prilikom izvodjenja trenaznog skoka padobranom.

Kecman, koji je sportski padobranac i clan Aero-kluba Prijedor, poginuo je usljed spleta nesretnih okolnosti u trenutku kada je iskocio iz aviona za trenazne letove Utva 66 na visini od oko 1.000 metara i kada mu se pri padu nije otvorio glavni padobran.

-Prilikom pada u kukuruziste koje se nalazi odmah do aerodroma, nesretni padobranac je zadobio smrtonosne povrede, visestruke prelome ruku i nogu, te trupla i glave, od kojih je na licu mjesta podlegao, kazao je Kondic.

Kondic je objasnio da se padobrancu prilikom skoka zapetljala tzv. hendi, odnosno, prenosnica za otvaranje glavnog padobrana.

-On je najvjerovatnije kao iskusni padobranac pokusao da taj kvar otkloni, ali je izgubio orijentaciju u vremenu zbog cega nije ni pokusao da otvori pomocni padobran, sto je bilo kobno po njega, kazao je Kondic, dodajuci da je tim povodom na aerodromu Urije boravila i inspekcija Direkcije za civilno vazduhoplovstvo, koja ce, takodje, dati izvjestaj o ovom slucaju.

Kolege Dragana Kecmana jos ne vjeruju u ono sto se desilo.

-Skrhani smo bolom i velikom prazninom koja je u svima nama nastala kada smo na ovaj nacin ostali bez naseg velikog prijatelja i zaljubljenika u padobranstvo. Gledao sam ga kako pada i vjerovao da ce se u posljednjem trenutku desiti cudo i da ce se otvoriti padobran. Nazalost, to se nije dogodilo, kazao je Drasko Lajic, nastavnik padobranstva i jedan od najboljih prijatelja pokojnog Dragana Kecmana.

Tomislav Prpos, predsjednik Upravnog odbora Aero-kluba Prijedor, rekao je da je kada je avion poletio sve bilo u redu.

-Ekipa padobranaca isla je na uobicajen trening povodom predstojeceg petrovdanskog padobranskog kupa koji je medjunarodnog karaktera. Svi skakaci su provjerili svoju opremu i sve je funkcionisalo u najboljem redu. Dragan Kecman bio je iskusni organizator skokova. On je iz aviona skocio drugi, a prvi je bio njegov ucenik koji se bezbjedno spustio na zemlju, kazao je on.

Dragan Kecman je sahranjen u Prijedoru.

http://www.blic.co.yu/_customfiles/Image/slike/2007/jun/16/rs/kecman_velika.jpg

http://www.kodzlaje.com/images/razno/rslike/proudtobebosnian.gif
smonny
cvrcnuta

Member Is Offline

[*] posted on 19-6-2007 at 18:06 Reply With Quote
Papec-Carsijska (Moj Prijedor) mp3

Cudan san sam sanjao,